O mně a Pricewise

Dobrý den jmenuji se Vašek Lorenc.

Na tomhle blogu se snažím byznys, humor, obrázky a pravopisné chyby.

Přátelé a kolegové mne popisují jako usměvavého, vždy nespokojeného pána, který vnáší do řešení problémů STRUKTURU, INOVACI a svými OBRÁZKY zjednodušuje komunikaci.

V roce 2010 jsme založili konzultantskou společnost Pricewise.
V roce 2015 máme českou a slovenskou pobočku Pricewise, náš team má přes 30 lidí. Pomáháme firmám, které mají být ambici stát se leadrem zvýšit VÝNOSY a ZÁKAZNICKOU SPOKOJENOST, pomocí chytrých marketingových řešení obvykle – redesign produktů, optimalizace cen, změna komunikace a nastavení prodejních procesů. Máme za sebou úspěšné projekty pro velké korporace v ČR i v Evropě.
Moje vize pro další roky je spojit consulting, schopnost bavit sebe a klienty a vybudovat NEJLEPŠÍ MARKETINGOVÝ TEAM v ČR a SR. Do jaké míry se mi to daří, můžete posoudit sami 🙂

Více o mě  na LinkedIn

Kontakt na mne: vaclav.lorenc@pricewise.sk

Řekli o mně:

“Je to IDIOT!” – spolužačka ze základní školy

“Je posedlý MARKITINGEM, odmítá vynést odpadkový koš!” – manželka

“Neznám ho…” – Philip Kotler

“Neznám ho…” – Peter Drucker

 

22 thoughts on “O mně a Pricewise

 1. Hezký den,

  super práce, neměl byste zájem Vaše příspěvky publikovat u nás? Případně souhlasil byste s republikací některých postů?

  Nebo ještě jinak. Nechtělo by se Vám pro nás (samozřejmě za honorář) čas od času něco napsat (a nakreslit)?

  Díky moc

  Martin

 2. Ahoj Vasku,
  ctu dost malo z Ceskych blogu a je to dano spise casovymi duvody, ale po dlouhe dobe se dobre bavim. Jednak radosti,ze jsem te konecne opet potkala a jednak vtipnosti tve stranky. Budu te navstevovat casteji.
  Mej se
  Bea

 3. Nazdarek Vasku,

  sice nie som z pricing branze, ale musim ta pochvalit za super blogy (najma ten o Tysonovi a fiktivnom rozhovore jeho promoterov). Tesim sa na dalsie blogy…

  Roberto

 4. Cau Vašku, moc pěkný. vtipně, výstižně a hlavně je vidět, ze tomu rozumíš a neopíráš se o nic neříkající studie nadnárodních firem, které do reality mají daleko!!

 5. Dobrý den,

  musím pochválit Váš blog. Přečetl jsem ho celý a je výborný. Baví mne (spíš teoretický koníček, ale možná to časem vyjde i prakticky) mimo jiné i start-upy, kde pricing je zřejmě trochu magie (hodně neznámých). Každopádně jste mi ukázal směr myšlení. Druhá pochvala je za to, že jste byl velká motivace pro založení “mého” vlastního blogu. Tak doufám, že to vyjde (tedy spíš neumře).

  Obdivuji vaše obrázky. Rád bych věděl, jak je kreslíte. Předpokládám, že na tabletu.. můžete prozradit podrobnosti? Sám se pokouším o něco podobné, ale zatím jsem zvolil kombinaci: bílá tabule, lihový fix, foťák a editor :).

  Díky a hodně zdaru!
  Igi

 6. Dobry den,

  narazil jsem na tema, kdy si zakaznik urcuje sam cenu, kterou pro nej produkt ma. (http://en.wikipedia.org/wiki/Name_Your_Own_Price) Myslite, ze by jste toto tema mohl rozvest v nejakou uvahu jak tento system funguje se vsemi jeho pozitivy i negativy? Pro koho je tento system vhodny a je vubec pro firmu vyhodne a dlouhodobe udrzitelne nabizet takovouto formu urcovani ceny?

  Blog je super, objevil jsem diky nemu plno novych (alespon pro mne) odkazu na zajimave lidi (napr. ze existuje neco jako TEDx jsem zjistil teprve vcera a ujizdim na videich co jsou na youtube cely bozi den :D)

  Diky,
  tom

  • Diky za tip, vratim se k tomu v budoucnu az mi to zapadne do meho business modelu. Funguju ted tak, ze do blogu davam zkusenosti z moji konzultansky praxe a nemam moc casu vymyslet temat vzdalena od otho co mne zrovna zivi. Diky za komentar a zustante ctenarem!

 7. “Proč Picasso nemaloval za hodinovou mzdu?…” tento článek mi “vyhodil” mimo jiné vyhledávač,když jsem zadala hledat :”cena za změnu projektu”. A musela sem se smát…Stejně jako žena v té historce se investor diví částce jakou má zaplatit za změnu projektu,kterou si vyžádal…no a teď tu částku obhájit…to bude oříšek…nevím jestli moje životní zkušenosti na to budou stačit 🙂
  asi si ten Váš blog projdu důkladněji …snad tam nějakou inspiraci najdu…

 8. Make your own. If you’d like the cheapest insole accessible, then this best option is always to help make your own. Buy Half a dozen pieces of build memory foam using glues backside. Stay them about the other person throughout layers. Once that’s completed, get the previous insole and employ it to follow how big the insole on the memory foam. This gives you the proportions with regard to reducing. Once the previous insole may be followed, reduce the modern insole out and then you possess your own insole. Put in that from the footwear along with really feel their ease and comfort. Duplicate exactly the same means of the other footwear.

 9. Yet it’s vital that you make time for spontaneous sexual intercourse outside of your rich period so that you can take pleasure in each other with no stress. For a few young couples, taking a break or perhaps a weight holiday can easily point out to you the way to get close. Some other young couples, could find that getting babymaking sexual intercourse within yet another space will keep the sack the refuge regarding mental closeness.

Leave a Reply