Znáte svoji blogerskou DNA?

Paní učitelka mi kdysi ve škole oznámila, řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi.  Skoro třicet let jsem se tomuhle výroku smál. Minulý měsíc mi úsměv ztuhl.  Před spaním jsem začal řešit jaký je rozdíl mezi lidmi se kterými se “kamarádím“ VÍCE a těmi ostatními. Hledal jsem jeden společný rys. Našel jsem jich více, ale jeden mne zaujal. Rozumím si více s lidmi, kteří ČTOU KNIHY. Jsme si podobní.

Rozhodl jsem se živit jako knowledge worker, člověk co „přehazuje lopatou“ data, informace a tvoří z nich hodnotu. Navíc mne baví INOVOVAT,  a to tak, že nasávám informace, třídím je a pak je v pravý čas využiji. Pro tuhle oblast nejsou knížky vhodné, mají moc stránek, jsou pomalé.  Chce to rychlejší nástroj – knihu na steroidech = Blog. Našel jsem si skupinu blogerů pro vybraná témata, kteří za mne nasávají spousty informací a vybírají ty hodnotné a udržují mne v kontaktu s realitou. Dá to docela práci si najít ty správné blogery.  Má skupina blogerů, definuje moji unikátní blogerskou DNA. Své klienty učím INOVACI mimo jiné tak, že jim vysvětlím přidanou hodnotu blogů a pomůžu nadefinovat jejich unikátní blogerskou DNA. Všichni kdo čtete tenhle blog, máte minimálně jednu společnou část své blogerské DNA. Jsme si podobní.

Zde je ARTEFAKT o blogerské DNA: Pokud pochopíte a vytvoříte si vlastní blogerskou DNA, máte život o něco lehčí. Pokud pochopíte blogerskou DNA ostatních lidí, poznáte je lépe, než se znají oni.

Nebuďte překvapení, až se vás příště někdo zeptá, jaké čtete blogy…

Tady je část (samozřejmě ta lepší) mé blogerská DNA:

Zábava –  http://fffilm.fuxoft.cz/

Pricing – http://www.pricingforprofit.com/

Marketing – http://sethgodin.typepad.com/seths_blog/

Blogování – http://www.problogger.net/

Politika – http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alexander-tomsky.php

5 thoughts on “Znáte svoji blogerskou DNA?

  1. Je pravda, ze blogy = rychla informace, nicmene knihy bych nezatracoval, jsou takove, kterym cas neubral na aktualnosti a jsou zatracene dobre…

  2. díky za info a nápad – pokreslila jsem si – Díky Bohu – ujistila jsem se, že pořád sice v mnoha ohledech “chodím po špatné straně plotu” než je běžný průměr a Ano – cítím se dobře – takže Děkuji 🙂

Leave a Reply