15 nejdůležitějších otázek pro nastavení optimální ceny

Dnes vás naučím klást správné pricingové otázky.

Moje kariéra začínala rychle a zběsile. Strmé vzestupy (důsledek mé tvrdohlavosti), střídaly pády (důsledek mé tvrdohlavosti). Poučil jsem se. Nejsem sice méně tvrdohlavý.  Zjistil jsem však, že pokud chci měnit současný stav, musím umět klást správné OTÁZKY, správným lidem

Při nastavování cen, jsem se ptal mnohokrát. Na začátku jsem používal/vykrádal postupy (frameworky) velkých konzultantských firem. Některé fungovaly lépe, jiné méně. Postupem času jsem k nim přidával svoje myšlenky, měnil je nebo je úplně opouštěl. Pak přišla chvíle, kdy začaly převládat moje zkušenosti a nápady. Nastal čas vytvořit něco vlastního – Koncept 15 (K15) a dát možnost ostatním, ať se učí ode mne.

Koncept 15:

 • Je soubor 15 nejdůležitějších otázek pro nastavení optimální ceny, rozdělený do čtyř oblastí zákazník, konkurence, procesy a profitabilita
 • Nepředstavuje všechny důležité otázky, počet 15 je kompromis mezi komplexitou a množstvím informací, které zjistíte
 • Je obecný koncept a dá se tedy aplikovat na většinu situací a odvětví, kdy je třeba nastavit optimální cenu (pokud nesouhlasíte, budu rád za váš komentář)

Představte si K15 jako skutečně tu nejtěžší horu světa, čím víc odpovědí znáte, tím výše se dostanete. Znáte všechny? Gratuluji, jste na vrcholu! Nezapomeňte ale, že nejen v horolezectví je nutné se vrátit živý zpět. Cestu zpět představují ŘEŠENÍ, která dávají smysl na základě odpovědí. ŘEŠENÍ = optimalizace cenové struktury. Ve chvíli, kdy je implementujete a dosáhnete splnění dvou základních cílů – Finančních a Zákaznické spokojenosti, pak jste teprve zpět.

Pokud, chcete tyhle otázky znát, zúčastněte malého testu, odkaz naleznete na konci článku.

Vím, které pricingové otázky jsou nejdůležitější.  Chci porovnat svoji zkušenost s vaším názorem a chci se podívat, jak problém vnímají různí lidé v různých odvětvích.  V testu uvidíte 15 otázek a vaším úkolem je bude seřadit od nejdůležitější po tu nejméně důležitou.

Máte v zásadě čtyři možnosti:

 • Pokud se nezúčastníte, nedozvíte se nic
 • Pokud se zúčastníte, dozvíte se oněch 15 otázek.
 • Pokud navíc vyplníte jméno firmy, dostanete možnost si ZDARMA otestovat pomocí dotazníku (bude vám během tohoto roku zaslán mailem), jak je si stojí vaše firma v oblasti nastavení cen (zjistíte, kde máte slabiny a kde jste silní)
 • Pokud jste nebo se stanete členy PIG, budete mít přístup k detailním výsledkům přes jednotlivá odvětví.

Pro vstup do dotazníku klikněte ZDE. Dotazník bude otevřen do 7/6/11.

Dobrou noc, jdu hledat 16 otázku…

9 thoughts on “15 nejdůležitějších otázek pro nastavení optimální ceny

  • Obecne se da rict, ze nektery otazky jsou dulezitejsi. V konkretnim pripade to ale muze byt obracene. Neda teda rict, ze tam budes mit chyby. Na druhe strane je tam par zakladnich otazek, ktery jsou klicovy. Az dotaznik uzavru, tak je ukazu. Diky za komentar!

 1. U nekterych otazek ani netusim co znamenaji a nejake serazeni je pro me temer nerealne – na hromadu z nich si totiz u sluzeb, ktere provozujeme, nedokazi odpovedet. Nejspis mam malo znalosti, byt jsem doufal ze budou stacit (alespon podle clanku co jsem zde cetl a ktere jsem chapal).

 2. tak na tu “uzávěrku” jsem zvědavá 🙂 snad nevadí, že jsem se zúčastnila jako pouhý “respondent” – a odpovídala povětšinou “dle staré školy” (pokus-omyl 🙂 ) i když dříve se podobné termíny neobjevovaly- profilabilita, incentivní schéma atd. doufám, že v podstatě šlo o totéž …

 3. Samotný dotazník na SurveyGizmo není ale provedený úplně šťastně (blbuvzdorně). Přehazoval jsem pořadí v levém sloupečku, kliknul na Next. Následovalo oznámení o nevyplněné otázce a vše je zase v původním neseřazeném pořadí.
  Takže znovu, tentokrát i natahat do pravého sloupce, i když už klesá ochota strávit s tím tolik času, jako předtím.

Leave a Reply