Za 30 miliónů budu mít SEX s každým!

Tak tohle nejsou moje slova, ne proto, že by to bylo málo, ale protože tohle je výsledek jedné z posledních studií firmy Durex ve Velké Británii. Přesněji 30% mladých britů tvrdí, že za milión liber je schopno mít sex s kýmkoliv. Nechci vás tímhle tvrzením šokovat. Chci se věnovat aspektu CENY ve vztahu s nabídkou SEXU, což by mělo potvrdit hlavní motto tohohle blogu – Všechno má několik cen. Samozřejmě i sex.

Společnost Durex se ptala vzorku respondentů na následující otázku: „Nechali by jste se přemluvit k SEXU, když ano tak ZA KOLIK?“ Tohle je variace na cenový průzkum. Výsledkem je nabídková funkce sexu, která roste s rostoucí nabízenou cenou, což není až tak překvapivé.

Zajímavý je bod č.1. Procento lidí, kteří jsou ochotni nabídnout sex ZDARMA je větší než těch, kteří by to udělali za 1 000 liber. Pro lidi, kteří se jako já narodili na vesnici a navštěvovali místní tancovačky to není až tak překvapivé. Dovolil bych si odhadnout, že v některých vesnicích bylo procento nabídku sexu ZDARMA až dvojnásobné…

Nicméně tenhle blog se snaží tvářit seriózně a proto nabízím následující vysvětlení. Inspiroval mne k němu Dan Ariely, který ve své knize vysvětluje, že iracionální chování většiny lidí je předvídatelné. Co se týká peněz, tak lidé podvědomě rozdělují svět na dvě části – SVĚT SOCIÁLNÍ a SVĚT PENĚŽNÍ. V sociálním světě jsou zahrnuty vztahy s našimi přáteli a rodinou. Peníze v něm nehrají zásadní roli a většina jedinců je ochotna pomáhat ZDARMA nebo za nepeněžní požitky („Karle pojď mi pomoci, já pak zatáhnu pivko“). Tohle funguje do chvíle, než se na scéně objeví peníze. Ve chvíli kdy Karlovi (vašemu příteli) nabídnete místo piva peníze, Karel si podvědomě převede tuhle nabídku do světa PENĚZ a začne srovnávat kolik by dostal za své služby na trhu. Většinou by dostal více a tak bude vnitřně NESPOKOJENÝ.

Aplikováno na sexuální nadídku. Sex ZDARMA je OK, je to součást SOCIÁLNÍHO světa. Pokud nabídnete peníze,  stává se z toho PENĚŽNÍ svět a cena se zvedá na tržní úroveň. Nevěříte? Vyzkoušejte si to :)!

Bod č.2 představuje nejvyšší peněžní nabídku a tedy i největší pozitivní ohlas u zkoumaného vzorku. Tato odpověď vytržena z kontextu se stává poměrně atraktivní a proto jsem ji i já použil pro název článku.

Pokud se podíváte na křivku, tak má exponenciální charakter. Což může implikovat, že existuje bod č.3 – tedy CENA za kterou je ochoten nabídnout sex KAŽDÝ! Jsem přesvěčený, že taková cena existuje. Minimálné to potvrdila i paní Demi Mooreová ve filmu Neslušný návrh…

Takže shrnuto:

 • Existuje CENA za SEX, pro každého je ovšem  jiná
 • Existuje CENA za SEX, při které budou spokojeni VŠICHNI
 • Existují dva světy PENĚŽNÍ a SOCIÁLNÍ, peníze mění sociální svět na peněžní, kde platí tržní pravidla
 • Ve skutečnosti sex ZDARMA není úplně zdarma (tak jako neexistuje oběd zdarma), ženatí/vdané mohou potvrdit 🙂

Přeji příjemný den, já jdu pracovat, neboť potřebuju vydělat ten milión liber…

P.S. Závěry firmy DUREX, nejsou dle mého názoru statisticky správné a důvěryhodné. Pro účely vysvětlení základních pricingových principů jsou však více než postačující…

2 thoughts on “Za 30 miliónů budu mít SEX s každým!

 1. Ahoj Václave,
  velice mě zaujal tvůj článek.
  Moje otázka, na tebe jako odborníka, zní: Jak využít pricing ke stanovení správné ceny, za kterou může poptávající získat předmět poptávky (v tomto případě sex)?
  Lze očekávat, že nabídnutí nesprávné ceny vyvolá kolizi světa sociálního a peněžního. Tedy neúměrně nízká cena (její výše je relativní a závisí na mnoha proměnných – sympatie, sexuální absence, alkohol v krvi, únava apod.), která nebude pro protistranu dostatečně zajímavá může vyvolat velice negativní reakci. Pokud by se jednalo o klasický spotřební produkt, očekávám možnost vyjednávání a postupné nalezení optimální ceny (ani vysoká, ani nízká). V případě sexu však vliv sociálního světa může možnost vyjednávání znemožnit.
  Jak tedy odhadnout správnou cenu?
  Díky za názor.
  Diacon

  • Diacone,

   Postup jak zjistit spravnou cenu se nebude lisit od jinych oblasti. V tomhle konkretnim pripade budes vybirat optimalni kombinaci dvou faktoru, ktere tvori nabidkovo krivku: – nabizene ceny (nezavisla velicina) – pravdepodobnosti akceptace tvoji nabidky (zavisla velicina)

   Otazka jaka cena je pravna zalezi na tve strategii: – chces co nejvice usetrit – cena bude nizka – chces maximalizovat pravdepodobnost akceptace – cena bude vysoka

   Nabidkovou krivku lze ziskat nasledujicimi zpusoby: – z historickych dat (vzhledem k tvoji povaze nepredpokladam, ze mas dostatek historickych pozorovani 🙂 – pruzkumem – odhadem

   Predpokladam, ze odhad je metoda, kterou preferujes. A tak hlavnim faktorem ovlivnujicim akceptovanou cenu, bude cena alternativy. Za kolik ma nabizejici alternativni moznost si vydelat?

   Podrobnosti uz presahuji ramec tohohle blogu 🙂

   Prijemny vecer

Leave a Reply