Sophiina (cenová) volba

Co mám dělat, pokud mám nastavit cenu bez dalších informací – NADSTŘELIT nebo PODSTŘELIT? Tohle je otázka, kterou každý z vás už musel řešit. Odpověď není úplně triviální, navíc rozhodnutí je mnohdy nevratné ( i kdyby Máňa tvrdila sebevíce, že to není směroplatný) a dodatečná úprava ceny může vyvolat ještě více škody.

Fakt, že neexistují ŽÁDNÉ dodatečné informace je zásadní chyba. Stačí znát minimálně odpověď na otázku: Kolik stojí alternativa? Pokud nedokážete/nemáte čas odpovědět ani na tuhle otázku. Zbývá vám poslední možnost cenu NASTŘELIT od boku. Kam je to lepší nadstřelit NAD nebo POD?

Sophiina volba

Obecně je horší situace kdy je cena PODSTŘELENÁ, neboť zpětnou vazbu, že je PODSTŘELENÁ, se nedozvíte z výše prodejů, ty jsou stabilní a dostatečné. Pokud NADSTŘELÍTE neprodáváte a víte, že máte zlevnit. Navíc v situaci, kdy člověk, který rozhoduje o ceně nemá dostatek informací, většinou volí variantu PODSTŘELIT, v rámci filozofie: If you don’t know, go for volume! Není tedy překvapením, že ve většině případů řešíme s klienty PODSTŘELENÉ ceny a pomáháme je zvyšovat.

Dobrou noc, jdu zdražovat…

3 thoughts on “Sophiina (cenová) volba

    • Chytrych knizek je spousty stejne tak lidi, kteri by sli na kafe 🙂 Pozvete na kafe par zakazniku a zeptejte se je: Proc si vybrali vas produkt? Co zvazovali za alternativu a proc? Kde vas produkt je horsi nez konkurence a zaroven je to dulezite? Pak pozvete ty kteri si kupuji od konkurence a ptejte se podobne a navic: Co jsou bariery nakupu vaseho produktu? Celkem vas to vyjde na pul dne prace a 500 Kc za kafe. Diky za komentar!

Leave a Reply