Víte, že pokud znásilníte Pokémona, začne vám vydělávat?

Pokémon GO je fenomén, který dosáhl většího počtu aktivních uživatelů, než sociální síť Twitter. Rozšířené realitě, která doplňuje skutečná místa o známé digitální příšerky, milióny lidí ve světě prostě nemůžou odolat. Hlavním důvodem je, že Pokémon GO je skutečně dobrá hra, která v sobě mixuje základní principy her. Více o tom napíšu příště. Dneska se chci zaměřit a ukázat pár příkladů, jak lze znásilnit (využít) tenhle koncept k vlastním cílům.

Nejjednodušší způsob využití je přebarvení stávajícího produktu. Ochutnali byste zmrzlinu z rozemletých Pokémonů?

pikatchu

Banky ve světě dokáží Pokémony někdy lépe a někdy hůře využít.

SBERBANK – zvýšení  akvizice

Ruská banka Sberbank vytvořila produkt jako reakci na nehody uživatelů Pokemon GO (většinou se jednalo o dopravní nehody z nepozornosti chodce, ale v jednom případě byl hráč dokonce uštknutý jedovatým hadem). Jde o akviziční nástroj ve formě bezplatného pojištění, které slibuje náhradu do 50 0000 rublů při nehodě. Jedinou podmínkou je, že pojistná událost musí vzniknout z důvodu používání aplikace Pokemon GO. No, nepojistěte se, když všichni okolo vás přestávají vnímat reálný svět a vbíhají do silnice bez rozhlédnutí.

GOLDENWEST CREDIT UNION – zvýšení usage

Na druhé straně banky mohou těžit z Pokemon GO i bez investic do nového produktu. Příkladem toho je banka Goldenwest CU, která vyhlásila na sociální síti Twitter výzvu. Jediné co museli zákazníci banky udělat, bylo chytit pokémona na pobočce nebo u bankomatu, udělat screenshot a sdílet ho na alespoň jedné ze sociálních sítí (Twitter / Instagram). Každý klient, který podmínky výzvy splnil, byl odměněn power bankou pro telefon.

pokemon koncept.PNG

 

Zajímají vás další příklady zajímavých inovací ze světa bank a telco?

Napište na wib@byzkids.com nebo pro více informací o WIB klikněte zde

Leave a Reply