Jak dostat banku do messenger?

Pošťák s mobilní apkou nesmí uniknout za žádnou cenu!

Moderní pošťák nenosí brašnu, je schovaný v mobilu pod pojmem messenger a neměl by uniknout pozornosti současným bankám, a to za žádnou cenu!

Trend poslední doby je jasný, finanční sektor prochází dezintegrací a objevuje se v jiných oblastech, které zákazníci používají několikrát denně, jako jsou například instant messengery. Společnost Wechat může být dnes s počtem uživatelů blížícím se 800 miliónům považována za největší banku, protože kombinuje bankovní služby s messengerem.

Zákazníci mají složité a dlouhé převody ve své bance na jedné straně a chaty ve svém mobilu, které rádi používají každý den, na straně druhé. Důležitou roli tady hrají zejména emoce. Interakce s bankou je nudná. Povídání s kamarády v chatu je něco, co lidem přináší pozitivní emoce. Proč by někdo neudělal posílání peněz zábavnou formou?

Ve skutečnosti udělal. Mobilní aplikaci Circle lze jednoduše propojit se standardním chatem od iOS – iMessage. Zákazníci mohou posílat peníze kamarádům, se kterými se zrovna píšou. Stačí kliknout na ikonku Circle a zadat částku k odeslání. Příjemce dostane obyčejnou zprávu připomínající sticker. Jakmile na ni poklepe, peníze se převedou na účet u Circle nebo na bankovní konto

Mobilní aplikace Circle lze jednoduše propojit se standardním chatem od iOS – iMessage. Zákazníci mohou posílat peníze kamarádům, se kterými se zrovna píšou. Stačí kliknout na ikonku Circle a zadat částku k odeslání. Příjemce dostane zprávu. Jakmile na ni poklepe, peníze se převedou na účet u Circle nebo na bankovní konto.

Untitled picture

Jaké jsou důvody integrovat platby do messengerů?

  • Zvýšení face-time zákazníka – možnost platby v populárních messengerech znamená další čas strávený v interakci s bankou
  • Zjednodušení customer experience – pro posílání peněz zákazník nemusí otevírat ani se přihlašovat do bankovní apky
  • Emoce – Banka je přítomná na místě, které má zákazník spojené s pohodou nebo zábavou. Zapojení emoji a stickerů v messengerech stimuluje emoce.

Vytvoření vlastního interface v jiných aplikacích je umožněno díky technologiím Open API. Doba, kdy budou banky muset zpřístupnit svá data třetím stranám, jako je např. Circle, se rychle blíží. Reálně to bude znamenat nižší face-time a zúžení funkcí banky na úroveň pouhého zprostředkovatele v pozadí. Banky mohou jednat ale i proaktivně a už dnes začít formulovat svou strategii pro zavedení Open API. Zavedení vlastního interface v jiných aplikacích představuje nejenom možný nástroj obrany proti třetím stranám, ale i příležitost prohloubit svůj vztah se stávajícími zákazníky a získat nové.

Leave a Reply