Fintechy válcují tradiční poskytovatele v bankovním odvětví

Na scéně se objevují finančně technologické firmy (fintech). Jsou to start-upy, které milují inovace. Významnou pozici na trhu si vydobyly inovativním řešením potřeb zákazníků ruku v ruce s důrazem na customer experience, především v mobilu, a nižší cenu. Praxe ukázala, že jde o smrtící kombinaci, a to rychlou...

Například na americkém trhu s hypotečními úvěry je aktuálně z deseti největších poskytovatelů hypoték šest fintechů v čele s inovačním mistrem Quicken Loans.

watchdog

Kdo neinovuje prohrává. Velký tlak inovací deklaruje i fakt, že se v současné době v USA mezi TOP 20 bankami pohybuje pouze 7 těch, které se tam nacházely před 10 lety. Toto přijde i do Evropy.

Ukázka inovace fintechu Lemonade – onboarding

Aplikace Lemonade je ukázkový případ inovativního řešení. Celým procesem onboardingu totiž nového uživatele provádí chatbot. Nechali byste si poradit od mobilu? Nebo raději od kamaráda? Chatbot je umělá inteligence, která simuluje reálného pracovníka. Je součástí aplikace. Má svoji tvář i jméno. Celý proces nastoupení do aplikace je pro zákazníka komfortnější, neboť místo nudných formulářů získává chatbot potřebné informace prostřednictvím příjemné konverzace plus pokládá otázky, dává na výběr z více možností apod. Digitální podpis je vše, co klient musí na konci udělat.

lemonade

Watchdog MAX – pes, který má čuch na světové fintech inovace

Watchdog MAX je pravidelný online report, který ukazuje klientům, jak se vyvíjejí bankovní aplikace ve světě a České republice. 6x ročně dostane manažer do mobilu detailní přehled inovativních funkcí, principů akvizice a profitability vsazených do úspěšných aplikací. Příklad výstupu z reportu je i výše uvedený fintech Lemonade.

Watchdog report poskytuje online přístup k ověřeným inovacím ze světa. Jednotlivé koncepty mohou zaměstnanci našich klientů hodnotit dle atraktivity, výsledkem je pak prioritizovaný seznam inovací, který vstupuje do interních inovačních procesů.

Chcete mít přehled o bankovních inovacích? Podívejte se na online Watchdog DEMO report.

Leave a Reply