Je Revolut skutečně nejlepší bankovní appkou na českém trhu?

Není. A jak jsme k tomu došli?

Přes 5 let sledujeme dění na poli mobilních aplikací a na základě našich zkušeností jsme postavili TOP APP Index. Index je unikátní svou strukturou, která kombinuje pohled uživatelů I banky. Je tvořen 38 kritérii, která jsou otestována zákaznickými průzkumy, rozdělenými do 4 kategorií, jimiž jsou Akvizice, Základní funkce, Inovace a Profitabilita.

Každý, kdo Revolut vlastní nebo ho alespoň viděl, mi dá za pravdu, že aplikace je přehledná, intuitivní a obsahuje mnoho užitečných funkcí, od rychlých plateb přátelům přes automatické spoření až po pokročilé analytiky výdajů. Tyto a mnoho dalších funkcí zajistili Revolutu krásné bronzové umístění.

Co tedy Revolutu schází, aby se mohl stát jedničkou na českém trhu? Když už si tedy přepošlete výplatu na Revolut účet, protože zaměstnavatel Vám tam zatím nedokáže poslat výplatu rovnou, zkuste si přes něj zaplatit fakturu za elektřinu nebo telefon, bez kolonky pro variabilní symbol to půjde těžko. Podobně pohoříte i při pokusu sjednat si inkaso nebo platit pomocí skenu QR kódu. Výběry z bankomatu na celém světě zdarma, respektive případně zpoplatněny jen institucí vlastnící bankomat, to je lákavá nabídka. Má ale jeden háček, v aplikaci si nejbližší bankomat nenajdete. Takže buď spustit mapy, nebo jinou bankovní aplikaci, která to umí. Nikdo zkrátka není dokonalý, obraťme list a pojďme se podívat co Revolutu naopak zajistilo třetí místo.

První, v čem se Revolutu daří, jsou akviziční kampaně, ve kterých můžete přátelům darovat kartu zdarma, nebo si všichni připíšete na účet 222 korun (dříve 300). Kampaně pomáhají Revolutu neustále růst, jsou ale jen jedním z mnoho pilířů jeho akvizičního procesu. Představa, že mi kamarád nabídne dvě stovky za založení účtu je lákavá, ale představa že budu muset jít na pobočku, postát si ve frontě a potom podepsat nespočet papírů, které mi pak doma budou ležet, za ty dvě stovky nestojí. V Revolutu k tomu stačí jen aplikace a účet mám, než si vypiju kávu. Navíc rating aplikace 4,8 jen podporuje správnost rozhodnutí si účet založit.

Jednodušší platby, než v Revolutu, bychom hledali těžko, na pár kliků je transakce zprocesována a během vteřin ji příjemce dostane i s GIF obrázkem. To, na čem Revolut nejvíce staví jsou směnné kurzy, na pár kliků lze v aplikaci směnit peníze mezi nespočtem měn, za lepší kurz než ve směnárnách a bankách a navíc zcela bez poplatku. Další užitečnou funkcí je automatické spoření, při každé transakci převede Revolut buď fixní, nebo zaokrouhlovací částku (např. při platbě 45 korun se transakce zaokrouhlí na 50, zaokrouhlovací částka je 5 korun) do trezoru, obdoby spořícího účtu.

Kategorie, rozpočty, grafy, asi nejužitečnější inovační funkce aplikace. Na jeden klik Vám přehledně zobrazí nepříjemnou pravdu, kam tečou Vaše peníze a sem tam do vás i rýpne, že by bylo dobrý se trochu krotit.

Investice do ohromného množství akcií je super, ale pro někoho kdo není expertem, je tahle funkce spíš pro zábavu, což ale nemůžu tvrdit o cestovním pojištění. Dá se snadno sjednat, díky GPS lokaci se aktivuje samo při překročení hranic a stejně tak se zase vypne, když se vrátím. Jediné, čeho se u něj bojím je situace, kdy mám telefon v úsporném režimu, kdy je sledování GPS pozice je vypnuté.

Revolut se svou funkcemi nabitou aplikací je ideálním sekundárním účtem, který je vhodný nejen na cestování, ale i k běžnému používání, jen je k němu potřeba mít klasický bankovní účet.

Leave a Reply