Je čas nainstalovat Richee a smazat ostatní bankovní aplikace?

richee app topapp

S tím mazáním bych ještě počkal.

Bude tomu už přes rok co na trh vstoupil projekt banky Creditas s názvem Richee. Cílem této aplikace je pomocí PSD2 napojit všechny naše účty do jedné bankovní aplikace a pohodlně je přes ni ovládat. Jedna appka na všechno je hezká představa, ale k tomu je potřeba aplikaci ještě doladit.

Proč je Richee dle TOP APP indexu až 9. aplikací na českém trhu? Masivní komunikační kampaň spolu s možností pozvat kamarády a vydělat si 300 zajistili vysoké povědomí o aplikaci. Problém je ale se založením účtu, od začátku do konce trvá proces často i dva dny, což je v porovnáním s konkurencí, která umožňuje založení účtu přes aplikaci, mnohonásobně delší.

Když se po 2 dnech dostanete do aplikace, nastává další šok. Prostředí aplikace je sice hezky vymalované, ale některé funkce jsou velice dobře schovány, aby je náhodou někdo nenašel. Nastavení je chytře rozděleno na 3 přístupové body a musíte zjistit, co se přes který z nich dá nastavovat.

Podobně jako u Revolutu, i Richee nabízí bezplatné výběry z bankomatu, ale pro jistotu neřekne, kde ty bankomaty jsou. Stejně tak nečekejte, že si přes aplikaci sjednáte cestovní pojištění nebo úvěr. O důvod víc si tak ponechat mobilní aplikaci vaší banky.

Co Richee slibuje a plní na výbornou je správa účtů v jiných bankách. Připojit a ovládat lze na pár kliků nejen české, ale už i slovenské účty. Další skvělou funkcionalitou je správa financí, a to jak pasivní, tak i ta aktivní. Do pasivní správy financí řadíme přehledy výdajů, který aplikace sama vytvoří a prezentuje, u Richee na kartě grafy. Aktivní správa pro nás znamená možnost nastavovaní si rozpočtů a sledování, kolik peněz v dané kategorii lze ještě utratit.

PSD2 je příležitost, a Richee se ji chopil, pro celkový přehled o financích poslouží skvěle. Dokud ale nepřidá alespoň některé ze zmíněných chybějících funkcí, představuje tak pouze doprovodnou bankovní aplikaci, nikoliv plnohodnotnou náhradu.

Foto: Richee

Leave a Reply