TOP APP 2020 – 3. Co udělat, aby vaši bankovní aplikaci používalo více klientů? (druhý díl)

top app

Zdůrazněte bezpečnost.

V minulém díle jsme se zaměřili na funkce tvořící základní hodnotu bankovní aplikace. Dnes se podíváme na druhý důvod, proč klienti nepoužívají bankovní aplikaci, a tím je bezpečnost.

Klienti nevěří, že bankovní aplikace jsou dostatečně zabezpečené. A věřit tomu nebudou, dokud se to nedozvědí. V rámci akvizice nových uživatelů bankovní aplikace je bezpečnost jedním z klíčových atributů při rozhodování. Rozhodně tedy nesmí být zmínka o bezpečnosti uvedena jen jako jedna z mnoha vlastností aplikace, ale naopak jako jedna z těch hlavních. V této oblasti nejde než nepochválit stránky multibankovní aplikace Richee, na kterých je jednoduše a viditelně odkomunikována bezpečnost aplikace, včetně odkazů na bezpečnostní software.

Další možností jak bezpečně začít používat mobilní aplikaci je její pasivní verze.

V rámci pasivní verze nelze přes mobilní aplikaci provádět žádné operace, dá se pouze nahlédnout na zůstatek a provedené transakce. Pasivní verze tak představuje ideální nástroj, jak si klienti mohou bezpečně vyzkoušet aplikaci. Pokud aktivují její pasivní verzi, zpravidla to netrvá příliš dlouho, než aplikaci aktivují v její plnohodnotné verzi.

Toto jsou dva z možných přístupů, jak pracovat s bezpečností jako s bariérou používání bankovní aplikace. Přístupů je samozřejmě mnohem více.

TOP APP 2020 – 2. Co udělat, aby vaši bankovní aplikaci používalo více klientů? (první díl) naleznete zde.

One thought on “TOP APP 2020 – 3. Co udělat, aby vaši bankovní aplikaci používalo více klientů? (druhý díl)

Leave a Reply