TOP APP 2020 – 4. Co udělat, aby vaši bankovní aplikaci používalo více klientů? (třetí díl)

Oslovte je v jejich přirozeném prostředí.

V předchozích dílech jsme se podívali na funkce tvořící hodnotu bankovní aplikace a jak pracovat s obavou z nedostatečného zabezpečení aplikace. Nyní nás čeká třetí nejčastější důvod, proč klienti nepoužívají vaši bankovní aplikaci, a tím je preference internetového bankovnictví.

Jako lidé v sobě máme evolučně zakořeněnou obavu ze změn, a právě zde přichází problém s preferencí internetového bankovnictví. Je již ozkoušené, díky sekundární verifikaci vnímané jako bezpečné a klienti jsou na něj zvyklí.

Proč tedy přejít na to mobilní? Pro základní operace je rozhodně rychlejší. To je vcelku jasné, ale uvědomuje si to i klient? Jak často při používání internetového bankovnictví vidí odkaz na to mobilní. Jednoduchý pop-up po odeslání transakce, upozorňující na jednodušší a rychlejší zadání transakce z telefonu bez nutnosti zapínat počítač, může být dobrý začátkem při upozornění na výhody mobilního bankovnictví.

Shrňme si nyní celý třídílný návod, co udělat, aby aplikaci používalo více klientů:

  • Komunikujte základní funkce, které neuživatelé chtějí
  • Zdůrazněte, že aplikace je bezpečná
  • Zajistěte, aby klienti měli aplikaci neustále na očích

Způsobů, jak dostat klienty do aplikace, je samozřejmě daleko více. Pokud se chcete dozvědět dalších způsobech a  o tom, co dělat, aby vaši bankovní aplikaci používalo více klientů, obraťte se na nás.

TOP APP 2020 – 2. Co udělat, aby vaši bankovní aplikaci používalo více klientů? (první díl)

TOP APP 2020 – 3. Co udělat, aby vaši bankovní aplikaci používalo více klientů? (druhý díl)

Leave a Reply