Top App – Proč používat telco aplikaci?

Získáte přehled a jistotu, že nic nedlužíte.

Nejčastějším důvodem, proč zákazníci používají aplikaci svého operátora, je kontrola, kolik jim ještě zbývá služeb, jako jsou například data, volné minuty nebo SMS a výše kreditu. Přestože za poslední roky roste podíl zákazníků s neomezeným tarifem (minut a SMS zpráv), velké množství zákazníků jich má stále omezený počet, nebo si předplácejí kredit, který neustále kontrolují.

Druhým hlavním důvodem pro používání telco aplikace je kontrola plateb za své služby. Při všech platbách, které každý měsíc platíme, je snadné nějakou přehlédnout. Telco aplikace tak musí poskytovat základní nástroje pro placení účtů. Klient musí v aplikaci jednoduše zjistit, jestli má za služby zaplaceno. Pokud zaplaceno nemá, může na pár kliků srovnat případný dluh, ideálně jen pohledem nebo palcem (potvrzením platby přes Google/Apple Pay).

Co z toho plyne? 

Aktuální stav čerpání služeb a přehled o zaplacení jsou to nejdůležitější, proto je musí být snadné najít, ideálně hned na home screen aplikace.

Vzhledem k možnostem widgetů, které nyní přináší iOS 14 (Android je sice má již dlouho, ale když Apple něco přidá, tak je okolo toho vždy rušno) je přehled čerpání dat a dalších služeb tím hlavním, co se ve widgetech musí objevit. Informaci o nezaplaceném účtu nemá cenu zobrazovat ve widgetu, raději ve formě push notifikace, o nich si více povíme v příštím článku.

Leave a Reply