Jaký film je podle bank nejlepší? (Souboj chatbotů)

Sázka na nejistotu.

Přelom ledna a února byl na bankovním trhu ve znamení mobilních chatbotů. Aneta (Airbank) a Kate (ČSOB) nově komunikují se zákazníky přímo v mobilní aplikaci. Jak tedy vypadá současná chatbotová nabídka?

Zaměřili jsme se na následující chatboty

  • Adam (Tatra banka)
  • Aneta (Airbank)
  • George (Česká spořitelna)
  • Kate (ČSOB)
  • Raiffeisen bank chat (kontrolní chat)

Samozřejmě jsme nezkoušeli jen znalost a preference filmů, ale ptali se na základní operace, s jejichž řešením může chatbot pomoci. Níže vidíte rady chatbotů v situaci, v níž ztratíte kartu. Abychom měli i srovnání chatbota a člověka, v posledním sloupci je online chat v aplikaci Raiffeisen bank.

Když to vezmeme zleva dle abecedy, Adam (Tatra banka) poskytl velice komplexní odpověď s mnoha odkazy. Hned první odkaz spustí proces zablokovaní karty, který stačí jen potvrdit. Ovšem textace naznačuje, že toho bude potřeba udělat daleko více.

Aneta je poněkud stručnější, nabídne bud zákaznickou linku, nebo přímo na odkaz pro zablokování karty, díky čemuž je zřejmé, co se stane (na rozdíl od Adama).

George už není tak stručný jako Aneta, ale jako jediný s Vámi soucítí. Můžete si vybrat jestli zavoláte na podporu, nebo si necháte zobrazit návod k blokaci karty. Jde ale i o krok dále. Zeptá se Vás i na ztrátu dokladů a následně dá i doporučení, jak tento problém co nejrychleji vyřešit.

Abecedně sice poslední, ale zato nejstručnější je Kate. Pokyn je zcela jasný, zavolejte na číslo a operátoři Vám pomohou. Jediná škoda je, že na číslo se nedá kliknout, a musíte si ho přepsat.

A jak si stojí kontrolní chat s operátorem? Reakční dobu má sice horší, ale zato jde rovnou k věci. Navede Vás do příslušné sekce bankovnictví, kde si kartu můžete zablokovat.

Chatboti zatím ještě neovládli svět online podpory v bankovnictví, ale jak vidíte, jsou na dobré cestě.

To je zatím k chatbotům vše, jdu se zeptat Siri, jaký si večer pustím film.

Leave a Reply