BYZKIDS Digi & Pricing Feed #1 🍪

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintechu, insurtechu, paymentů, telco a pricingu se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digi & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

To je pro úvod vše, čtěte dále a dozvíte se TOP 10 zajímavostí z minulého týdne.

📲 Největší Brazilská digitální banka NuBank umožní zákazníkům nakupovat a prodávat Bitcoin a Ether přes svoji platformu. Nu Holdings, mateřská společnost Nubank, zároveň oznámila alokaci zhruba 1 % hotovosti ze svých účtu do kryptoměn s cílem ukázat důvěru v ně.

📲 Google Wallet je zpět. Název který Google používal před rebrandingem na Google Pay se vrací i s novou aplikací, která nabídne hodně široké možnosti, od integrace platebních a věrnostních karet, přes digitální doklady po vakcinační certifikáty a mnohem více.

📲 Buy now Pay later je stále populárnější. Přestože podíl těchto transakcí je globálně stále jen v jednotkách procent, už teď je vidět obrovský potenciál. Podle průzkumů BNPL zvyšuje konverze v e-commerce o desítky procent, a to už stojí za pozornost.

📲 BNPL ještě jednou. Klarna nově bude sdílet data o splácení s kreditními agenturami. Zatím není zcela zřejmé, jak s daty budou agentury pracovat, hodně se ale mluví jen o reportování negativních zpráv, tedy když někdo nedodržuje splátky, nejenže zaplatí vysoké úroky (Klarna si za nesplácení účtuje zhruba 20% úrok, záleží na konkrétním státě), ale ještě u něj bude v budoucnu svítit vykřičník za nesplácení.

📲 Coinbase se propadá. Jedna z největších krypto burz ztratila za první kvartál letošního roku 19 % uživatelů a vygenerovala tak ztrátu 430 milionů dolarů. Klesat bude nejspíš i dále, poté co vyšlo oznámení, dle kterého by při zkrachování burzy by jejich klienti mohli přijít o jejich majetek.

📲 Klarna přináší in-store zážitek z nakupování přímo k Vám domů. Kdykoliv potřebujete pomoc prodavače při výběru nových tenisek nebo nábytku do bytu, nově se s ním můžete spojit přímo v aplikaci Klarna, a to jak pomocí chatu, tak přes videohovor.

📲 Google oficiálně představil svoje první chytré hodinky, Pixel Watch. Kulatý vzhled, monitoring zdraví od Fitbit a plná podpora Google aplikací, od map přes wallet až po asistenta. Navíc to vypadá na pořádně rivalitní souboj s Apple, zatím to potvrzené není, ale první zprávy naznačují, že hodinky půjdou propojit pouze s Android zařízeními.

📲 NFT na Instagramu. Podle prohlášení Adama Mosseri (Head of Instagram) chce Instagram rozšířit povědomí o NFT mezi co nejširší publikum. Zatím půjde o pilotní provoz, v rámci kterého budou někteří uživatelé moci na své profily nebo stories nahrát NFT, které buď vytvořili, nebo koupili. Takto vytvořený obsah tak bude vždy obsahovat informace o svém autorovi, detailech i vlastníkovi.

💲 Uber plánuje v Británii spustit předplatné Uber One, které zákazníkům nabídne donášku zdarma na Uber Eats a slevy na jízdy. Program již funguje v USA za $9.99 měsíčně nebo $99.99 ročně. Další výhody budou zahrnovat prioritní servis v rámci Ubru, speciální nabídky a zážitky pouze pro pozvané.

💲 Netflix po letech veřejného prohlašování, že reklamy se na streamovací platformě nikdy nebudou zobrazovat, začne nabízet levnější předplatné s reklamami. Reaguje tak na významné obchodní výzvy, kterým čelí – za první tři měsíce roku 2022 ztratil 200 000 předplatitelů.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem. Dejte nám do komentářů vědět, jaké další oblasti byste rádi v našem přehledu viděli a třeba se to tam už příště objeví.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply