BYZKIDS Digital & Pricing Feed #3

Dobré odpoledne všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Technologičtí giganti Apple, Google a Microsoft oznámili plány na zrušení hesel. V plánu mají používat na přihlašovaní z počítače potvrzení na mobilním telefonu, jak to dnes známe například při přihlašování do internetového bankovnictví. Cílem celého procesu je razantně zvýšit zabezpečení přihlašování.

💲 Alza nově přichází s měsíčním a ročním předplatným členství v AlzaPlus+, díky kterému zákazníci získají doručení objednávek zdarma na všechna odběrná místa. A to vše už za 25 korun měsíčně. Tomu říkáme “masakr cen dopravy”.

📲 Zásadní změna designu Google Play. Možná jste to už postřehli, ale Google zcela předělal vzhled své stránky Google Play. Součástí nového vzhledu je i dlouho avizované filtrování různých zařízení (mobil, tablet, televize) a to včetně ratingů aplikací. Stejná aplikace tak má rozdílný rating pro mobilní zařízení, pro tablety nebo pro televize.

📲 Mexický Buz se brzy stane Wechatem pro Latinskou Ameriku. V následujících měsících do aplikace přibydou kreditní produkty a doručovací služby. Doplní tak již fungující sekci plateb a zábavních služeb jako například televizní kanály, sociální sítě nebo herní obsah.

📲 Platby v kryptoměnách na Shopify. Díky partnerství s Crypto.com umožní Shopify obchodníkům příjimat platby za své produkty a služby v kryptoměnách. Shopify tak rozšíří své portfolio partnerů, ke kterým patří i BNPL poskytovatel Affirm, přes kterého mohou klienti snadno rozesplátkovat svůj nákup přímo v procesu platby.

📲 Google Vám nově umožní tzv. pohlcující pohled na svět. Na Vámi zvolené místo se můžete virtuálně přenést, prohlédnout si zblízka i okolí v jakoukoliv denní i noční dobu a za různého počasí. To vše díky AI a strojovému vidění, kdy se podařilo spojit miliardy fotek ze Street view a satelitní snímky.

📲 NatWest představila novou aplikaci Pocket money pro děti. Jedná se o vyvrcholení akvizice Roster Money na podzim loňského roku. Cílem aplikace je pomoci mladým naučit se zacházet s penězi, a to už od školky až po dokončení studií. Pro rodiče pak nabídne snadnou správu kapesného a pomůže jim s finančním vzděláváním přes službu MoneySense.

📲 ESG investment-as-a-service od Temenos. Temenos zpřístupní svým klientům investice do ESG compliant produktů. Slibuje si od toho hlavně zrychlení time-to-market a snížení nákladů pro klienty spojených s tvorbou udržitelných produktů.

💲 Platforma Booking.com spouští pro cestovatele třetí úroveň svého věrnostního programu Genius. Nedávný výzkum společnosti Booking.com odhalil cenu jako jednu z hlavních priorit pro cestovatele při plánování cesty. Rozšíření Genius na třetí úroveň přináší slevy na ubytování až 20 %.

📲Na tržiště NFT bylo v roce 2022 zatím posláno 37 miliard USD. Jedné se o 183% nárůst oproti průměru za minulý rok a dokazuje to růst poptávky po nehmotných sběratelských předmětech.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply