BYZKIDS Digital & Pricing Feed #4

Dobré odpoledne všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Alza v aplikaci umožňuje zákazníkům na základě rozšířené reality zobrazit zboží v prostoru.

📲 Tatra banka otevřela první pobočku v metaverse, v Decentraland. Je zároveň první evropskou bankou, která v metaverse vybudovala virtuální pobočku.

📲 Přes Buy Now, Pay Later půjde nově zaplatit i za pohonné hmoty. Klarna a Zip jednají s jednou z největších rafinářských společností, Chevron. Zákazníci by tak mohli platit nádrž benzínu na splátky. Děje se tak v reakci na rychlý růst cen pohonných hmot.

📲 Revcoin jako nový věrnostní program od Revolutu. Revolut se netají svým zájmem nejen o kryptoměny, ale o samotnou block-chain technologii, objevují se první zprávy o tom, že by ji použil k tvorbě vlastního kryptoměny, kterou by používal jako jednotku věrnostních bodů pro své zákazníky. Jak půjde měnu používat nebo jakým způsobem ji zákazníci získají zatím zřejmé není.

📲Mastercard spustil program, který umožňuje maloobchodníkům nabízet biometrické platební metody jako je rozpoznávání obličeje a skenování otisků prstů. Uživatelé mohou platbu ověřit tak, že ukážou svou tvář nebo dlaň své ruky, namísto platby kartou. Tato technologie by jednoho dne mohla pomoci s rozvojem platební infrastruktury pro „metaverse“, řekl výkonný ředitel Mastercardu.

📲 AT&T testuje  mobilní síť 5G využívající drony namísto věže. Zařízení je známé jako “Flying COW”. Operátor tak získá další strategii, jak poskytnout služby pro zákazníky ve venkovských oblastech. Dron letící až do výšky 90 metrů vysílá silný 5G signál a pokrývá tak přibližně 10 čtverečních mil.

📲 Apple Pay Later umožní rozdělit nákup až do čtyř plateb bez dodatečných poplatků.

📲 Velcí hráči jako PayPal a Experian investují do fintechu Jetty. Ten bude svým klientům pomáhat budovat credit score díky jejich bydlení. Pokud jsou klienti v nájmu, aplikace za ně nájem zaplatí hned a klientům strhne každý týden v měsíci poměrnou část. Následně tuto informaci sdílí s Credit bureau a zvyšuje tak credit score díky pravidelnému splácení

📲 Konec lightning kabelu na iPhonech. Mobilní telefony prodávané na Evropském trhu, včetně iPhonů, budou muset mít universální konektor USB-C. Lightning kabely zatím ale nevyhazujte, nařízení vstoupí v platnost až od podzimu 2024. Zároveň se objevují spekulace o tom, že nařízení se týká pouze dobíjení pomocí kabelu. Pokud tak Apple bude do roku 2024 prodávat telefony nabíjené pouze přes bezdrátové nabíjení, USB-C nikdy nebude muset implementovat.

💲 Mexický fastfood řetězec Chipotle oznámil, že nyní v USA přijímá platby v digitální měně. Zákazníci tak můžou utratit své bitcoiny a další digitální měny prostřednictvím platební sítě Flexa za burrita a saláty. Na oslavu nově spuštěné podpory plateb v digitální měně dává Chipotle každému zákazníkovi 10% slevu na příští nákup při použití jakékoli digitální měny.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #3 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply