BYZKIDS Digital & Pricing Feed #20

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Společnost GoPay do vlastní platební brány přidala tlačítka pro možnost platby přes Google Pay a Click 2 Pay.

📲 Americká společnost Goldman Sachs se rozhodla rozšířit své služby transakčního bankovnictví do Evropské unie.

📲 Revolut do své aplikace pro retail přidává Revolut Pro, sadu obchodních nástrojů a specializovaný obchodní bankovní účet zaměřený na freelancery a OSVČ.

📲 Samsung navázal partnerství s indickou bankou Axis Bank a s globálním zpracovatelem plateb Visa, aby v Indii společně uvedli kreditní karty Samsung Axis Bank. Spotřebitelé, kteří si zakoupí produkty a služby společnosti Samsung prostřednictvím jedné ze dvou uvedených karet, získají 10 % cashback. 

📲 Britská Railsr se spojila s platformou Maslife aby společně vytvořili aplikaci, která bude kombinovat finance a duševní pohodu. Vznik aplikace je založen na výzkumu, který ukazuje, jak je finanční zdraví silně ovlivněno duševní a fyzickou pohodou.

📲 Nový iOS 16 umožňuje uživatelům Apple Pay možnost BNPL – Buy Now Pay Later. Zákazníci si mohou rozdělit platbu do 4 separátních plateb na 6 týdnů bez jakéhokoliv poplatku.

📲 Square oznámilo uvedení nového mobilního pokladního terminálu Square for Restaurants. Namísto použití tužky a papíru k přijímání objednávek umožňuje mobilní POS Square for Restaurants číšníkům sdílet objednávky s kuchyní přímo od stolu. Číšníci mají navíc k dispozici úplný přehled o dostupnosti produktů a upozornění od personálu kuchyně.

📲 Americká maloobchodní platforma Instacart předvedla inovaci, která má pomoci obchodům s potravinami spojit online a offline nákupy. Obchody vytvoří sjednocené a personalizované prostředí pro kupující tím, že jim umožní plynule přecházet mezi aplikací a fyzickým prostředím v obchodě.

📲 Berlínský startup Gigs, prezentující se jako “Stripe pro telefony”, má v plánu umožnit jakékoli společnosti prodávat svým zákazníkům zcela přizpůsobitelné mobilní tarify.

📲 V Rakousku a Německu byla spuštěna bankovní služba pro mladé, Ruuky.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #19 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply