BYZKIDS Digital & Pricing Feed #19

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Revolut po úspěšné tříměsíční zkušební verzi v Irsku zavádí svůj produkt Pay Later BNPL. Zákazníci mohou Pay Later využít na nákupy až do celkové výše €499.

📲 Visa, Mastercard a American Express zavedou novou identifikační kategorii pro americké obchodníky se zbraněmi. Toto znamená, že transakce týkající se střelných bude jednoduché indentifikovat a případně následně vyhledat kupce.

📲 Britský Barclays se spojil s poskytovatelem online cestovních nabídek Priceline, aby spustili věrnostní funkci PricePoints na VIP rewards kartě Priceline od Visa. Držitelé karet mohou nyní sbírat body za své cesty, za každý dolar utracený při rezervaci na Priceline dostanou 5 bodů.

📲 UniCredit Bank nově umožní provádět internetové platby prostřednictvím Click to Pay všem svým obchodním partnerům, kteří prodávají zboží či služby prostřednictvím internetu. Pro placení na internetu tak již nebude potřeba přepisovat číslo platební karty.

📲 Německý Mambu se spojil s, panafrickou mikrofinanční bankou Carbon Finance, aby spustili nabídku BNPL Carbon Zero.

📲 Společnost T-Mobile jako první operátor v ČR spouští službu RBM Connect (Rich Business Messaging), která uživatelům umožní komuniko­vat s firmami prostřednictvím zabezpečených RCS zpráv, aniž by museli využívat platformy třetích stran.

📲 Společnost Western Union expandovala do Latinské Ameriky díky akvizici brazilské digitální peněženky Te Enviei, tímto rozšířila svou působnost ve finančním sektoru.

📲 Nový iOS 16 umožňuje jeho uživatelům v některých městech v USA, Číně nebo také Finsku vložit do své Apple Wallet i jízdní karty do městské veřejné dopravy. Tato funkce bohužel není v České republice dostupná.

📲 Společnost Revolut se chystá v listopadu proniknout na trh do Brazílie.

📲 The Walking Dead se dočkalo pokračování, tentokrát ve virtuální realitě. Uživatelé tak nově dostanou možnost si vyzkoušet jaké to je žít ve světě plném zombie.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #18 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply