BYZKIDS Digital & Pricing Feed #28

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

📲 Visa, Qatar National Bank a PopID při příležitosti FIFA World Cup Qatar 2022 společně připravili platby obličejem. K potvrzení transakce zákazníkům bude stačit pouze jejich obličej, po úvodní registraci do programu již nebudou muset nosit mobilní telefon ani platební kartu.

📲 Finzly vydal pokročilou verzi své B2B superaplikace pro správu pokladny. Nyní bankám umožňuje nabízet svým obchodním, komerčním a firemním klientům funkce globálního transakčního bankovnictví.

📲 Colorado se stalo třetím státem USA, který přidal podporu pro digitální Apple ID. To umožňuje lidem kteří vlastní zařízení iPhone nebo Apple Watch vytvářet a ukládat digitální verze jejich řidičského či státního průkazu do Apple Wallet a používat je k ověření své identity na vybraných bezpečnostních kontrolních bodech Transportation Security Administration (TSA).

📲 Lloyds Bank pilotuje službu, která má snížit závislost na hazardních hrách. Uživatelé si budou moci zvolit limit, kolik chtějí za měsíc maximálně za hazardní hry utratit, jakmile limitu dosáhnou, nebudou již schopni z účtu čerpat peníze na hraní hazardních her.

📲 NatWest vytvořil Carbon Planner, digitální službu, která podnikům pomáhá snižovat účty za energii a tím zmenšovat jejich uhlíkovou stopu.

💲 Americká aerolinka Frontier Airlines spustila nové předplatné s názvem “all you can fly”. Zákazníci vlastnící předplatné budou mít k dispozici neomezenou letenku se kterou budou moci létat kamkoliv. Předplatné bude první rok stát $599, druhý rok vyjde na $1999.

📲 Společnost Plaid spustila měřič risků, který je založen na machine learning technologii. Zákazníci, kteří jsou ochotni si upgradovat plán dostanou k novince přístup.

💲 Indický startup Selligion Technologies nabízí osobní počítače za předplatné. Počítač zákazníka vyjde na 399 rupií za měsíc, v přepočtu tedy okolo 120 kč za měsíc.

📲 Společnost Instagram oznámila, že uvádí nástroj pro plánování příspěvků přímo v aplikaci. Nový nástroj umožňuje firmám a tvůrcům plánovat příspěvky předem, aniž by museli používat aplikace třetích stran nebo Creator Studio.

📲 Cart a FedEx oznámili partnerství, kdy společně chtějí vylepšit spokojenost zákazníků se službami kurýrních společností. Jejich partnerství by mělo přinést jednodušší reklamace, pokročilé sledování zásilek a optimalizovanou logistiku.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #27 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply