BYZKIDS Digital & Pricing Feed #27

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

📲 Škoda spouští službu Pay to Park. Nyní bude možné zobrazit si volná parkovací místa v okolí vozidla včetně poplatků za parkování a zaplatit je, to vše přímo z infotainment systému vozidla či skrze aplikaci MySkoda. Novinka je nyní dostupná v Belgii, Dánsku, Finsku, Německu, Norsku a Rakousku.

📲 Razer spustil Restorify, uhlíkově neutrální platební bránu. Zákazník si na ní může zvolit zda za transakci zaplatí více a mitiguje tím uhlíkovou stopu transakce. Poplatek za mitigaci uhlíkové stopy se pohybuje kolem deseti korun.

📲 Firmy Deel (zprostředkovatel výplat) a Wise společně vydávají novou službu, která uživatelům dovoluje posílat peníze skrze platformu Deel, stačí pouze vyplnit e-mailovou adresu příjemce a o zbytek se postará platforma. Služba momentálně podoruje 19 měn.

📲 Molo Finance spouští Savings Booster, speciální účet propojený s hypotékou. Peníze uložené na tomto účtu snižují výši úroků, a tedy celou výši měsíční splátky za hypotéku.

📲 Nexi spouští Planet Care kalkulačku která uživatelům spočítá kolik oxidu uhličitého vytvořili svými platbami.

📲 Elon Musk oznámil jakým směrem plánuje posunout Twitter. Dle jeho vize bude skrze platformu časem možné provádět různé platební operace, například posílat peníze ostatním uživatelům platformy. Do dlouhodobého horizontu plánuje vstup i do bankovnictví.

📲 Nový Zéland začíná bojovat proti BNPL schématům. Plánuje zavedení nutnosti ověření bonity zákazníka při BNPL půjčce nad 350 dolarů.

📲 Google do své služby Gmail přidává sledování zásilek. Novinka je zatím dostupná pouze v Americe.

📲 Společnosti DoorDash a Wing společně v Austrálii spustily nový způsob dopravy jídla pomocí létajících dronů.

📲 T-Mobile US představil high-tech kufr do letadla. Kufr obsahuje bezdrátovou a USB-C nabíjecí stanici včetně sledovacího zařízení, aby bylo možné zjistit kde se kufr nachází. Další jeho výhodou je rovný povrch, kufr tak může sloužit například jako podložka pro laptop.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #26 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply