MAX index aneb proč kurňa máme v naší bankovní apce pořád málo klientů?

Dnes se zaměříme na Akvizici, tedy schopnost přesvědčit a přivést do aplikace dostatečný počet klientů a ukážeme 2 kritéria, pomocí kterých v MAX indexu měříme schopnost aplikace získávat nové uživatele.

Jak si vedou banky v ČR:

Český trh se pohybuje na 44 % ze 100 % možných definovaných jako světový best practice. Leaderem v akvizici je nová aplikace od Monety.

1

Příklad TOP akvizičního řešení v ČR:

Kritérium č. 2 – počet kroků od vstupu na mobilní web banky do nalezení odkazu ke stažení aplikace. V okamžiku, kdy klient otevře web banky na mobilním zařízení, měl by okamžitě dostat možnost si apku stáhnout a vyzkoušet. Na většině bankovních webů je nutné hledat informace o aplikaci přes různé záložky v menu. Na webu Monety je však odkaz pro stažení apky, stejně jako i u nejlepších světových best practices, umístěn v samotném záhlaví stránky.

5

Příklad špatného řešení v ČR:

Kritérium č. 7 – jednoduchost založení běžného účtu přes mobil. Ve většině apek tato možnost vůbec neexistuje. V naší databázi světových best practice máme různé přístupy k onboarding procesu v mobilu, kdy nejjednodušší z nich zabírá 56 kroků. Na první pohled se číslo zdá být vysoké, avšak do těchto 56 kroků jsou zahrnuta i zadání jednotlivých znaků telefonního čísla, jména, příjmení a e-mail adresy. Celý proces založení účtu tak zabírá kolem 2 minut.

6

Leave a Reply