Jak konečně začít na bankovní apce vydělávat?

V jednom dokumentárním filmu prodejce okultních předmětů a triček poznamenal: “Jenom blbec nevydělá na satanismu!” S aplikacemi je to podobné. V tomto článku se zaměříme na to, jak jsou na tom české banky z pohledu Profitability, tedy schopnosti zvýšit výnosy na klienta pomocí aplikace. Apka jako strategický kanál musí plnit i tuto úlohu, nejen se zaměřovat na využívání produktů.

Jak si vedou banky v ČR:
Průměr trhu v této oblasti je 34 % ze 100 % možných. Nejlepšího výkonu v profitabilitě dosahuje apka od ČSOB s 70 %.

P1

Příklad TOP řešení v ČR:

Kritérium č. 31 – počet kroků k nabídce premium běžného účtu. Změna tarifu je nejjednodušší způsob zvýšení výnosů na uživatele. Celý proces může být zrealizován na několik kroků a proto nabídka premium účtu musí být vždy viditelná v apce. ČSOB je jedinou bankou na trhu, která ukazuje výhody premium účtu a umožňuje klientovi požádat o změnu tarifu přímo v apce. Nabídka Plus Konta je dostupná na 2 kroky.

P2

Příklad špatného řešení v ČR:

Kritérium č. 34 – počet kroků pro sjednání půjčky. Půjčka je nejprofitabilnější bankovní produkt a proto online žádost pro stávajícího klienta musí být maximálně jednoduchá. Polovina českých bank ve svých apkách vůbec nemají možnost zažádání o půjčku. Ty apky, kde to jde, však mají většinou komplikovaný proces s vyplněním desítek údajů (číslo občanského průkazu, rodinný stav, druh bydlení atd.). Světovým best practice je v tomto kritériu německá apka, která má velmi jednoduché sjednání předschválené půjčky pouze na 4 kroky.

P3

Leave a Reply