K vybrání peněz už stačí pouze váš obličej!

Facial recognition, neboli systém pro rozpoznávání obličeje, je jedním z biometrických systémů, který je často využíván pro zabezpečení různých zařízení. Nejčastěji se s ním pravděpodobně setkáte při odemykání chytrých telefonů.

S vyšším rozlišením kamer lze očekávat, že tato technologie bude čím dál populárnější, protože je rychlá a může být kombinována s dalšími metodami jako je otisk nebo třeba hlas. Její nespornou výhodou je, že na rozdíl od otisku prstu nebo skenování duhovek, může probíhat ve větší vzdálenosti od snímacího zařízení.

Zapomenutý PIN? Žádný problém!

Španělská banka CaixaBank umožňuje zákazníkům vybírat si z bankomatů bez nutného zapamatování přístupového pin kódu, stačí přijít k bankomatu s touto funkcí, vložit kartu a místo pin kódu se podívat do kamery. Kamera zmapuje obličej pomocí 16 000 bodů a po úspěšné verifikaci vpustí zákazníka do systému. Fotografií ani videem bankomat neošálíte😊

70% dotazovaných společností Caix uvedlo, že chtějí vybírat peníze z bankomatu se systémem rozpoznání obličeje. A co vy?

Úsměv, prosím!

Nejen španělská banka využívá systém pro rozpoznání obličeje. Čínská firma Alipay umožňuje platby v obchodech pomocí úsměvu, karta není třeba. Pro zaplacení nákupu se stačí usmát do kamery a pro dvojité zabezpečení případně zadat telefonní číslo. Alipay tak využívá i psychologického efektu, úsměv totiž oznamuje našemu mozku, že jsme spokojeni a tím se nám do těla uvolní hormony štěstí – endorfiny, tudíž vytváří uživatelský zážitek a zákazník odchází dobře naladěný.

Hlavní výhody facial recognition

  • Jednoduchost – stačí vložit kartu a podívat se do kamery, žádné vzpomínání si na správný PIN kód
  • Bezpečnost – váš obličej nelze nahradit ani fotkou ani videem
  • Rychlost – žádné mačkání PIN kódu na klávesnici pouze váš pohled do kamery

Nejen tyhle, ale I další koncepty naleznete v naší kampani Inovace měsíce. Každý měsíc sdílíme 5 inovací ze světa, která nám přijdou zajímavé. Pokud se zrovna po inovacích rozhlížíte, chcete se inspirovat nebo toto téma prostě zajímá.

Inovace za měsíc červenec, červen a květen naleznete v odkazech.

Zdá se vám 5 inovací málo? Podívejte se na naši plnou verzi WIBu na našich stránkách a kontaktujte nás a společně najdeme vhodné řešení.

Klikněte zde pro více informací.

Leave a Reply