Jak lze využít virtuální a rozšířenou realitu v businessu?

Rozšířená realita je označení pro reálný obraz světa doplněný počítačem vytvořenými 3D modely a animacemi.

Skutečný předmět pořízený na videu nebo kameře, technologie „rozšiřuje“ (= přidává) o další vrstvy digitálních informací.

Oproti tomu virtuální realita vytváří za použití dvou displejů stoprocentní iluzi, při níž uživatel vnímá virtuální prostředí jako reálné. Tato technologie umožňuje uživateli ocitnout se v simulovaném (neskutečném) prostředí. Jedná se zejména o vizuální, sluchové, hmatové zážitky pomocí speciálních brýlí.

Jak lze využít virtuální a rozšířenou realitu v businessu? Podívejte se na příklady společností Amadeus a PepsiCo.

Zarezervujte si dovolenou ve virtuální realitě!

Firma Amadeus umožňuje svým zákazníkům vstoupit do virtuální reality v niž zobrazuje globus, kterým lze různě točit a pohybovat. Zákazník tak může nalézt místo pro vysněnou dovolenou. Po výběru místa, se lze projít letadlovou kabinou a zarezervovat si konkrétní místo. Ve virtuální realitě je možné i si zarezervovat auto, které jste si vybrali. Výběr hotelu plánuje firma spustit v budoucnu.

PepsiCo a její londýnský žert.

Společnost Pepsi připravila pro obyvatele Londýna netradiční autobusovou zastávku s rozšířenou realitou. Obrazovka byla v tak dobrém rozlišení a pomocí kamery na druhé straně snímala reálné prostředí, že na první pohled nešlo rozeznat obrazovku od klasického skla. Lidé čekající na autobus pak byli překvapeni tím, co vidí. Na obrazovce mohli vidět útočícího tygra, padající meteorit a mimozemšťany unášející lidi. Kampaň se stala virálem, který na YouTube shlédly 3 milióny lidí během 5 dní! Společnost Pepsi za tuto reklamu dostala i mnoho ocenění. Prodeje v průběhu běžící kampaně se zvedly o 35%!

Leave a Reply