Immersive experience – zážitek, který vás pohltí

Pohlcující zážitek je iluzorní prostředí, které vás obklopí tak, že máte pocit, že jste jeho součástí. Využívané 360 ° video nebo 360 ° fotografie vytvářejí prostředí, které bylo digitálně zachyceno ze skutečného světa, tak aby byl zážitek co nejreálnější. Nesmí však chybět příběh, který vás do děje vtáhne, v ideálním případě objevuje zážitek až sám uživatel.

Mezi pohlcující zážitky nejčastěji patří virtuální, smíšená či rozšířená realita, níže se však můžeme podívat na jiné způsoby, jak zákazníka ohromit či zaujmout.

Immersive experience (pohlcující zážitek) aneb jak easyJet Holandsko do Londýna přenesl

Společnost Easy Jet společně s nizozemským úřadem cestovního ruchu a letiště Amsterdam Schiphol vytvořila divadelní zážitek založen na immersive experience a přinesla památky a kulturu z Holandska do Londýna. Tento zážitek byl součástí kampaně Why Not, jejímž cílem bylo přimět cestovatele více vyjíždět do Evropy. V průběhu dvou dní se každý den odehrálo okolo 100 představení, které vidělo přes 900 kolemjdoucích.

Celkový zážitek trval 15 minut. Pro ty kteří se nemohli zúčastnit bylo připraveno online 360° video. To navíc obsahovalo tzv. Easter egg – možnost výhry letenek, aby byl zážitek ještě zajímavější.

Video shlédlo více jak 2,3 miliónu shlédnutí. Kampaň splnila všechna zadaná KPI, kterými bylo získání 50 kusů regionálního, národního, mezinárodního a online pokrytí (mediální hodnota 1,2 miliónu GBP).

Novinářská společnost vydávající Evening Standard označila akci jako jednu z nejlepších aktivit, které lze v Londýně podniknout, společnost PRWeek tento zážitek zařadila do TOP5 za měsíc říjen.

Rezervace letenek prudce vzrostly, každá trasa easyJet mezi Velkou Británií a Nizozemím dosáhla významného meziročního nárůstu.

Kuchař o velikosti place!

Belgická firma Skullmapping využila 3D technologií pro vytvoření nezapomenutelného gastronomického zážitku. Hlavním hrdinou je kuchař o velikosti palce, který připravuje jídlo na talíři přímo před vámi.

Malý kuchař pobaví všechny věkové kategorie. Video, které tvůrci přidali na YouTube má okolo 30 miliónů shlédnutí. Tvůrci vůbec nečekali takový ohlas. Mysleli, že se bude jednat o pár představení. Na základě jeho úspěšnosti bylo vytvořeno dalších 5 konceptů od předkrmu, hlavní chod až po dezert, které tvoří večerní show o 90 minutách, kterou lze shlédnout od Číny, přes Japonsko, Koreu, Dubaj, Rusko po Francii, Itálii, Řecko a Španělsko. Malého kuchaře si můžete objednat i speciálně na vaši událost, jen za to asi pořádně zaplatíte.

Je třeba vzít v potaz, že pro tvorbu takového zážitku, musí mít každý stůl svůj projektor s vysokým rozlišením, aby byl zážitek, co nejreálnější.

Výhody:
  • Využitelné v téměř všech oblastech služeb – cestování, restaurace, …
  • Nezapomenutelný zážitek, které vytváří spojení se zákazníkem
  • Možnost poukázat i na detaily

Leave a Reply