TOP APP 2020 – 5. Moment pravdy, nainstalovat nebo nenainstalovat bankovní aplikaci?

To přece ví Google.

V minulých dílech jsme si ukázali několik způsobů, jak klienty přimět uvažovat o používání bankovní aplikace. Nyní ale přichází moment pravdy, stáhnou ji či nikoliv?

Při rozhodování o stažení hraje velkou roli rating aplikace ve storu.

Proč je rating důležitý?

Z výzkumů víme, že:

  • 40 % uživatelů považuje rating za stejně nebo více důvěryhodný než osobní doporučení
  • 79 % se dívá na rating a komentáře před stažením aplikace

Jaký rating by měla mít skvělá aplikace?

Podobně jako u cen, i u ratingu platí jisté psychologické prahy mezi tím špatným a tím dobrým. Aplikace s průměrným ratingem méně než 4 hvězdičky je vnímaná jako špatná aplikace. Naopak aplikace s ratingem vyšším než 4 hvězdičky už je vnímaná jako dobrá. Jak to ale je se skvělou aplikací? Zde je hranice ratingu 4,5. Pokud má vaše aplikace vyšší rating než 4,5 hvězdičky, bude vnímána jako skvělá a výrazně se tím zvýší pravděpodobnost jejího stažení.

Proč pracovat s ratingem?

Kromě již zmíněné vyšší pravděpodobnosti instalace je zde další faktor, a to náklady. Na rozdíl od technických inovací je práce s ratingem spíše o odhodlání, než o velkých investicích do technologií.

Rating má ještě jedno kouzlo, a to relativně rychlé výsledky. Obzvláště při současné dynamické metodologii výpočtu ratingu na Google Play. Při správné práci s ratingem a hlavně práci se zpětnou vazbou od uživatelů se dá rating vaší aplikace rychle vylepšit a zvýšit tak pravděpodobnost jejího stažení.

Leave a Reply