Customer Journey – kdy cesta je cíl

Víte jak postavit dobrou Customer Journey pro váš produkt? Máme pro Vás zdarma databázi TOP JOURNEY, které Vám s tím může pomoci.

customer journey structure by byzkids, zákaznická cesta

Customer Journey je zjednodušení zákaznického chování, které popisuje interakci zákazníka s produktem od prvního setkání po opakované nákupy.

Customer Journey používám, když potřebuji odpovědi na tyto otázky:

  • Jak ve firmě zjednodušit a sjednotit chápaní zákaznického chování?
  • Co motivuje naše zákazníky k nákupu? S čím jsou spokojeni a naopak nespokojeni?
  • Jak zprioritizovat nejdůležitější části produktu, prodejních kanálů, komunikaci?
  • Jaká je profitabilita zákazníka?

Jak Customer Journey postavit?

Nejdříve rozdělím portfolio zákazníků na segmenty, které popíšu základní charakteristikou a určím prioritu segmentům. Tohle samo o sobě může být docela výživné cvičení, ale pro ilustraci to vezmu jednoduše, např. Jarda, otec, nový zákazník, 30-50 let. Pak si nadefinuji, kde cesta začíná a končí, obvykle začíná v kroku, kdy si nezákazník uvědomí, že tu existuje firma A a končí ve chvíli, kdy udělal opakovaný nákup a dal referenci. Pak rozdělím cestu na jednotlivé části, například takto:

  • Acquisition – jak se stane neklient zákazníkem
  • Usage – jak zákazník využívá produkt
  • Value – kde firma vytváří dodatečnou hodnotu pro zákazníka
  • Profit – jak zákazník generuje profit změnou transakčního chování nebo nákupem dalších produktů

Jednotlivé části AUVP jdou logicky po sobě: zákazník přijde, používá produkt, produkt začíná generovat hodnotu a zákazník generuje zisk. Za poslední dva roky jsem nejvíce Customer Journeys postavil pro mobilní apky v bankovnictví a retailu.

Právě proto jsme vytvořili nový produkt TOP JOURNEY databázi, která shromažďuje nejlepší koncepty v mobilních aplikacích ve světě rozdělené do Customer Journey.  V databázi máme přes 100 konceptů a každý týden přidáváme 5-10 nových, které můžete nejenom prohlížet, ale i hodnotit. TOP JOURNEY nabízíme zdarma všem velkým firmám.

Jak se dostat k databázi TOP JOURNEY ZDARMA?

1. Napište našemu chatbotovi svůj firemní email.
2. Stáhněte si zdarma mobilní aplikaci Ingrid v Google Store/ iStore nebo přes QR kód

ingrid qr kod pro stažení

3. Zadejte do aplikace email.
4. Na zadaný email Vám přijde PIN, přepište ho do Ingrid.
5. Povedlo se! Začněte objevovat ty nejlepší koncepty!

A jak to celé funguje? V TOP JOURNEY můžete snadno vyhledávat podle tagů napříč celou Customer Journey (Acquisition, Usage, Value, Profit), ale i produktově.

S Top Journey nyní můžete vyhrát jeden Top App navíc zdarma, stačí přidat svůj koncept/inovaci/ideu, která se bude líbit i ostatním a porazíte v hodnocení konceptů Byzkids. Každý koncept se hodnotí zvlášť, tzn. neznamená, že pokud my jako Byzkids přidáme 100 konceptů, že vyhrajeme. Vyhraje nejlépe hodnocený koncept. Řekněte o TOP JOURNEY i Vašim kolegům a šance na výhru právě ve Vaší firmě se zvyšuje. Tzn. stačí přidat koncept, který se bude líbit ostatním a můžete vyhrát Top App zdarma v hodnotě desetitisíců eur. Co je Top App? Jedná se komplexní systém benchmarkingu mobilních aplikací v rámci Vašeho odvětví.

Chcete se dozvědět o databázi Top Journey více a začít ji aktivně využívat ke zvyšování value Vaší firmy? Napište nám na info@byzkids.com nebo nechte našemu chatbotovi Ingrid zprávu. Rádi Vám zodpovíme Vaše otázky a vysvětlíme princip fungování Top Journey.

Leave a Reply