Známe nejlepší mobilní aplikace bank a mobilních operátorů roku 2021!

Druhý ročník ocenění TOP APP Award zná své vítěze. Přinášíme Vám výsledky TOP APP Award 2021 v kategoriích Nejlepší mobilní banka v ČR, Nejlepší mobilní banka v SR a Nejlepší telekomunikační aplikace v SR.

Výsledky TOP APP Award 2021:

výsledky TOP APP Award 2021
Zdroj: Byzkids (2/2022)

Nejlepší mobilní banka v ČR

  1. místo: Airbank a.s. – My Air
  2. místo: Komerční banka, a.s. – KB Mobilní banka
  3. místo: Česká spořitelna, a.s. – George Česká spořitelna

Nejlepší mobilní banka v SR

  1. místo: Tatra banka a.s. – Tatra banka
  2. místo: Slovenská sporiteľňa a.s. – George Slovensko
  3. místo: mBank S.A. – mBank SK

Nejlepší telekomunikační aplikace v ČR & SR

  1. místo: O2 Česká spořitelna a.s. – Moje O2
  2. místo T-Mobile Czech Republic, a.s. – Můj T-Mobile
  3. místo: Slovak Telekom, a.s. – Telekom

GRATULUJEME!!! 🏆👏 🥳

Zajímá Vás, proč se Vaše mobilní aplikace neumístila v TOP 3? Chcete se dozvědět, v čem je Vaše mobilní aplikace pozadu oproti konkurenci? Zarezervujte si s námi zdarma nezávaznou konzultaci, kde to s Vámi rádi probereme. Kontaktujte nás na topapp@byzkids.com.

Bližší informace o ocenění naleznete zde: www.topappaward.cz

Nejlepší mobilní banka v ČR

Rok 2021 byl plný významných novinek napříč celým trhem mobilního bankovnictví. Absolutním vítězem TOP APP Award 2021 se mezi českými bankami stala Airbank s aplikací My Air. Ta se za minulý rok může pyšnit hlasovou asistentkou Anetou, widgetem, investicemi přes Zonky či Portu nebo prodejem hypotečních úvěrů.

Na druhém místě se umístila Komerční banka s aplikací KB Mobilní banka. Ta nově umožnila zákazníkům například převody mezi účty pomocí funkce drag&drop (stačí podržet prst na jednom účtu, přejet na jiný a prst dát pryč, rovnou se objeví předvyplnění příkaz a stačí jen zadat částku) nebo zobrazit ve widgetu ne jeden, ale rovnou dva účty. Novinek u KB bylo více, ale ta hlavní nás teprve čeká, a to spuštění zcela nové mobilní i internetové banky, na kterou jsme už teď zvědaví.

Třetí místo obsadil George od České spořitelny. Ten nyní kromě tmavého kabátu (dark mode) umožňuje spravovat investice a spořící obálky, najít top místa, kde utrácíme nejvíc peněz nebo připravit výpis z účtu.

Za český trh jako celek je nutné zmínit ještě jednu velice zásadní inovaci, a to spuštění BankID, jejíž součástí jsou jak zmíněné vítězné banky, tak také ČSOB a Moneta. V tomto roce se můžeme těšit krom rozšíření BankID od dalších bank jako Fio banka, Unicredit Bank, Raiffeisen bank a mBank, také na spuštění plateb na telefonní čísla.

Nejlepší mobilní banka v SR

Slovenský bankovní trh v TOP APP Award 2021 ovládla Tatra banka, která spolu s vylepšeným přehledem útrat, možností virtualizovat kartu (do Google Pay/Apple Pay) ještě než dorazí ta fyzická, přidala také zcela nový zjednodušený mód, který si mohou zákazníci kdykoliv zapnout. Ten dává do popředí nejčastější funkcionality pro každodenní bankovnictví. Pokročilé funkcionality pro náročné jsou samozřejmě dostupné v plné verzi.

Na druhém místě se umístil George od Slovenské spořitelny, který stejně jako ten český, také oblékl tmavý kabát (dark mode). Kromě toho lze nově v aplikaci vytvářet Payme (QR) kódy, aktivovat cashbackové nabídky, zobrazit PIN ke kartě nebo třeba investovat do akcií a ETF nástrojů.

Třetí místo patří mBank SK. Ta se za loňský rok může pyšnit hlavně novými nástroji k platebním kartám. Přes aplikaci si zákazníci mohou zobrazit údaje jejich platební karty a nemusí ji tak hledat v peněžence, když nakupují online. Navíc, pokud nakupují na eshopu, kterému příliš nedůvěřují, mohou nyní použít předplacenou virtuální kartu. Tu si jednoduše založí v aplikaci, nahrají na ni peníze a zaplatí. Vzhledem k tomu, že karta není napojena na hlavní účet, případné nekalé praktiky obchodníků neohrozí finance klientů.

Nejlepší telekomunikační aplikace v ČR a v SR

Ani obor telekomunikací nezůstal pozadu a za rok 2021 jsme se dočkali mnoha nových funkcí dostupných v telco mobilních aplikacích. Absolutním vítězem TOP APP Award 2021 se mezi českými a slovenskými telco společnostmi stalo O2 Česká republika s aplikací Moje O2. Ta se za minulý rok může pochlubit velkým množstvím nových funkcí. Mezi ně patří představení tmavého režimu aplikace, přizpůsobení si zobrazovaných produktů na hlavní stránce, platba faktur pomocí Google Pay a Apple Pay či cestovním pojištěním, které se zapíná samo při překročení hranic.

Na druhém místě se umístil český T-Mobile s aplikací Můj T-Mobile. Ta nově umožňuje využít servisního chatbota T-Bot, přehledně ukazuje stav reklamací a stížnosti a v neposlední řadě novým klientům představí, co všechno umí pomocí krátkých videí.

Třetí místo obsadil Slovak Telekom s aplikací Telekom. Ten zaznamenal rozvoj ve dvou hlavních oblastech. První je jednoduchý přechod z plastové SIM na eSIM, kterou lze přes aplikaci zřídit. Druhá oblast je spojena s kampaněmi napříč ročními obdobími, kdy v létě dostali zákazníci v aplikaci na cestování 1000 GB volných dat, v zimě Telekom připravil Vánoční vzhled aplikace, a samozřejmě nechyběla ani pořádná nadílka dárků.

Trendy v roce 2022

Podle našeho digitálního experta Jakuba Třečka je velkým aktuálním trendem virtualizace karet. Spousta bank, i pod vlivem zelených trendů, u nás opouští od plastových karet a vrhají se do těch virtuálních, kterými lze platit na internetu nebo prostřednictvím mobilních peněženek jako Google Pay/Apple Pay.

Čímž se dostávám ke druhému trendu, a tím jsou právě mobilní peněženky. Apple za poslední rok přidal do své peněženky (Wallet) mnoho funkcí, za zmínku stojí virtuální řidičský průkaz nebo klíče od automobilu. Očekávám, že množství funkcionalit mobilních peněženek v průběhu roku 2022 poroste, již nyní se testuje například nahrání CovidPassu nebo občanského průkazu.

Třetím trendem je práce s daty. Jednoduchá kontrola zůstatku přes mobilní bankovnictví je užitečná, ale push notifikace s radou o tom, jak využít ten přebytek co tam každý měsíc zůstává může změnit život.

Podobně jako u bank, i telco prochází virtualizací karet, eSIM nabírají na oblíbenosti, jak díky jednoduchosti jejich získání, tak díky eliminaci plastů potřebných k výrobě těch fyzických.

Dalším trendem, nebo spíše výzvou, je pak motivace klientů k pravidelnému používání telco aplikací. Vzhledem k rostoucí penetraci neomezených tarifů odpadá nutnost kontrolovat přehled spotřebovaných dat. Telco firmy tak čeká nelehký úkol – vytvořit pro klienty důvod, proč by i tak měli aplikaci pravidelně používat.

Zajímá Vás, proč se Vaše mobilní aplikace neumístila v TOP 3? Chcete se dozvědět, v čem je Vaše mobilní aplikace pozadu oproti konkurenci? Zarezervujte si s námi zdarma nezávaznou konzultaci, kde to s Vámi rádi probereme. Kontaktujte nás na topapp@byzkids.com.

Bližší informace o ocenění naleznete zde: www.topappaward.cz

TOP APP Award je nezávislé ocenění nejlepších mobilních aplikací v Česku a na Slovensku udělované společností Byzkids, prostřednictvím kterého chceme dlouhodobě přispívat ke zlepšení zákaznické zkušenosti a digitalizaci v klíčových oblastech ekonomiky.

Ocenění udělujeme ročně na základě TOP APP Auditu, který se skládá z téměř 40 kritérií a pomocí kterého srovnáváme výkonnost mobilních aplikací s nejlepšími hráči ve světě na čtvrtletní bázi. Váha jednotlivých kritérií v TOP APP Auditu je dána pravidelných kvantitativním uživatelským výzkumem, ve kterém hodnotíme důležitost jednotlivých kritérii z pohledu uživatele.

V Byzkids již sedm let analyzujeme výkonnost mobilních aplikací. Benchmarkujeme více než 700 mobilních aplikací z celého světa a na základě našeho nezávislého hodnocení poskytujeme klientům unikátní nezávislou zpětnou vazbu na kvalitu jejich mobilních aplikací.

#byzkids #topappaward #topappaward2021 #nejlepsimobilnibanka #nejlepsitelcoaplikace #nejlepsiapka #nejlepsiaplikace #mobilniaplikace #digital

Leave a Reply