BYZKIDS Digi & Pricing Feed #2 🍪

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digi & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

To je pro úvod vše, čtěte dále a dozvíte se TOP 10 zajímavostí z minulého týdne.

📲 Britský řetězec Marks and Spencer  ve spolupráci s technologickou společností Dent Reality již implementoval ve Westfield London aplikaci pro rozšířenou realitu, která má v sobě indoor GPS a plán prodejny, tzn. ke zboží, které hledáte, Vás zavede navigace a ukáže i konkrétní polohu v regálu. Aplikace ušetří čas i nervy jak zákazníkům, tak prodavačům.

📲 Po revoluci v bankovnictví se zakladatel Revolutu pouští do další oblasti, venture kapitálových investic. Díky pokročilému AI chce na evropském trhu identifikovat zajímavé start-upy a investovat do nich. A to všechno s minimálním vlivem subjektivních názorů investorů

📲 Při platbě kartou místu PIN otisk prstu. Tuto inovaci mohou nově využívat klienti francouzské banky Crédit Agricole de Lorraine.

📲Mastercard spustil program, který umožňuje maloobchodníkům nabízet biometrické platební metody jako je rozpoznávání obličeje a skenování otisků prstů. Uživatelé mohou platbu ověřit tak, že ukážou svou tvář nebo dlaň své ruky, namísto platby kartou. Tato technologie by jednoho dne mohla pomoci s rozvojem platební infrastruktury pro „metaverse“, řekl výkonný ředitel Mastercardu.

📲Quickbit, švédská kryptospolečnost, uzavřela partnerství s Intergiro, poskytovatelem Banking-as-a-Service (BaaS), na uvedení krypto debetních karet. Karta umožňuje držitelům kryptoměn používat jejich digitální aktiva pro každodenní transakce. Debetní karta je nejnovějším přírůstkem do nabídky produktů Quickbit a je propojena s aplikací, ze které mohou uživatelé již nakupovat a prodávat kryptoměny pomocí svého fiat účtu.

📲 Tiktok pro inzerenty přidává platformu „Insights“,insightskterá slouží k zobrazení populárních témat. Inzerenti v ní mohou nastavit svoje umístění a poté upravit filtry, aby zdokonalili výsledky svých kampaní a zjistili, které reklamy měly nejlepší výkon v různých odvětvích.

📲 Až budete příště zapínat navigaci a hledat trasu, nově pro Vás Google vyhledá i ekologicky šetrnou trasu.

📲 Britská banka Monzo chce umožnit založit bankovní účty uprchlíkům, imigrantům a bezdomovcům. V současnosti pracuje na tom, aby do procesu registrace zahrnula více typů dokladů totožnosti, které nahradí občanský průkaz, jako jsou povolení k pobytu, žádosti o azyl a podobně.

💲 Síť obchodů s oděvy Zara oznámila, že bude účtovat poplatky zákazníkům, kteří vrátí zboží zakoupené online. Zákazníci tak budou muset za vrácení oblečení zaplatit 1,95 GBP, přičemž tyto náklady budou odečteny z jejich částky na vrácení. Položky zakoupené online lze stále zdarma vracet v kamenných obchodech.

💲 Evropská unie prodloužila roaming zdarma v rámci svých členských státu až do roku 2032. Znamená to, že zákazníci budou moci I nadále využívat internet, volat a psát SMS zprávky bez dodatečných nákladů. Původní regulace měla vypršet 30. 6. 2022.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digi & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍.

Chtěli byste v našem přehledu vidět i další oblasti? Dejte nám do komentářů vědět jaké a třeba se tam už příště objeví 😉.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply