BYZKIDS Digital & Pricing Feed #5

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Česká spořitelna testuje Bankovní Datatrezor, do kterého je možné si ukládat všechna hesla, přístupové údaje, PINy, dokumenty, prostě cokoliv potřebujete mít v bezpečí, a do kterého se přihlásíte pomocí BankID.

📲 Jak začlenit green finance do business modelu bank? Odpovědné úvěrování, transparentnost dat, financování ekologických projektů, cashback za nákupy v second hand nebo certifikace B corp. To je jen pár z příkladů, jak k udržitelnosti přistupují “zelené” neobanky. Větší detail najdete v reportu od C-innovation.

📲 Revolut je o krok blíže stát se finanční super aplikací. Jeho uživatelé budou brzo moct ovládat své účty u tradičních britských bank přes aplikaci Revolut, a to vše ve spolupráci s fintechem Tink. Dle předběžných zpráv se novinka nebude týkat jen Británie, ale i dalších evropských států.

📲 Meta zavádí službu Horizon Home, která usnadňuje setkávání v metaverse. Díky této funkci vás mohou přátelé navštívit ve vašem virtuálním domově.

📲 Španělsko se zavazuje, že do roka zpřístupní internet v rychlosti alespoň 100 Mb/s  pro všechny Španěly. Zároveň omezuje maximální délku smluv s telco operátory na délku dvou let.

📲 Telefónica v Německu zařídila 60 přenosných 5G stanic, které budou sloužit k vylepšení služeb pro zákazníky na velkých událostech typu Oktoberfest. Tyto stanice mohou být v budoucnosti použity i v nouzových situacích jako např. při přírodních katastrofách.

💲 Diskontní řetězec Pepco získává tržní podíl na všech svých trzích, protože nakupující hledají vyšší hodnotu za míň peněz uprostřed intenzivního inflačního tlaku, uvedl jeho CFO. Skupina již investovala 35 milionů eur, aby udržela ceny pod kontrolou a zvětšila tak cenový rozdíl vůči trhu na úkor svého zisku. Jejich CFO to však považuje za velmi smysluplnou investici. 

📲 Uber Eats bude nově doručovat jídlo z jiného státu. Zákazníci ze spojených států si nově budou moci objednat jejich oblíbené jídlo, které jim Uber Eats doručí v mražené formě třeba z vyhlášené New Yorské restaurace do Kalifornie. Uvidíme, za jak dlouho si v Praze budeme moct objednat pizzu přímo z Říma.

📲 PayPal je certifikovaným správcem kryptoměn. Díky nově získané licenci Bitlicense umožní svým uživatelům nakupovat, prodávat, převádět známým a uložit do externích peněženek kryptoměny. PayPal je tak jednou z několika virtuálních peněženek založených před boomem kryptoměn, která tuto funkci do svých služeb zahrnula.

📲 Kanadská společnost Flybits oznámila spuštění nové platformy OpenDome. Jedná se o vůbec první platformu, která umožní bankám postavit vlastní prostředí metaverse.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #4 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply