BYZKIDS Digital & Pricing Feed #6

Dobré poledne všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Grabhub vyplácí výplatu instantně a na kartu. Řidiči tohoto dopravce si budou moci nastavit službu “instant cashout”. Po každé individuální zakázce tak mohou dostat peníze ihned. Díky spolupráci s Visa jim peníze budou vyplaceny přímo na platební kartu.

📲 Walmart se stane exkluzivním prodejcem na streamovací platformě Roku a umožní tak uživatelům nakupovat doporučené produkty přímo přes TV. Společnost usiluje o to, aby nakupování v televizi bylo stejně snadné jako na sociálních sítích. “Díky spolupráci se společností Roku jsme prvním prodejcem, který nabízí zákazníkům nové možnosti nakupování a bezproblémové platby na největší obrazovce v jejich domácnostech – na jejich televizorech” řekl Walmart v tiskovém zprávě.

📲 Nové pojištení schopnosti splácet od Moneta a Cardiff zahrnuje nonstop online lékařské služby.

📲 Banky a mobilní operátoři se zavázali ke spolupráci na digitalizaci Česka. Zaměřit se mají mimo jiné na rozvoji používání identity, datových schránek a elektronických podpisů.

📲 Inzerenti na TikTok dostanou podporu od Salesforce. Firmy spolupracující se Salesforce budou nově moci “na jeden klik” publikovat své produktu na TikTok a v reálném čase se nabídka bude přizpůsobovat aktuálním zásobám na skladu a celkovou dostupností produktů. Aby toho nebylo málo, TikTok se stále snaží rozšiřovat své analytické nástroje a podpořit tak placený obsah.

📲 Samsung sloučí své aplikace Pay a Pass do jediné platformy Wallet. Nová platforma Samsung Wallet umožní uživatelům Galaxy organizovat digitální klíče, palubní vstupenky a identifikační karty pomocí jedné, snadno použitelné a bezpečné mobilní aplikace. Na trhu se tak formuje nová velká čtyřka: Samsung Wallet, Google Pay, Apple Wallet a Huawei Pay.

💲 V reakci na Buy Now Pay Later od Applu, přichází PayPal s novou nabídkou PayPal Pay Monthly, která je navržena tak, aby zákazníkům poskytla flexibilnější způsob placení, uvedl americký platební gigant. Místo toho, aby museli splácet nákupy po dobu 6 týdnů jako dříve, mohou uživatelé platit měsíčně a rozdělit jsi tak celkové náklady na měsíční platby na období 6 až 24 měsíců.

📲 Meta spouští online obchod, kde si všichni uživatelé Facebooku, Instagramu a Messengeru mohou koupit digitální značkové oblečení pro své avatary. Jako první budou k dispozici značky Prada, Balenciaga a Thom Browne.

📲 Adobe uvádí na trh řadu nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem pro ověřování internetového obsahu v rámci boje proti vizuálním dezinformacím. Díky těmto nástrojům lze například zjistit, zda byla publikována fotografie nebo video upraveno. Společnost Adobe chce v budoucnu docílit, aby webové stránky automatizovaly ověřování obsahu u všech fotografií a videí tak, aby uživatelé mohli porozumět, o jaké údaje se jedná.

📲 Amsterdamský výrobce chytrých telefonů Fairphone zahájil v Nizozemsku pilotní projekt nabízející pronájem chytrých telefonů a služeb Fairphone za měsíční poplatek. Lidé si budou moci vybrat období pronájmu, které nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Poté obdrží zapůjčené zařízení s ochranným pouzdrem a chráničem displeje. Nabízené služby zahrnují také softwarovou podporu, servis a opravy, které prodlouží životnost smartphonu až na 5 let.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #5 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply