BYZKIDS Digital & Pricing Feed #8

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Apple prohrál soud s Jižní Koreou, developeři v ní budou moci využívat vlastní platební řešení v aplikacích a budou tam moci obejít “Apple tax”, až 30% poplatek, který si Apple nebo Google účtuje za transakce, které projdou jejich řešením. Na Evropské úrovni si ale asi ještě chvíli počkáme.

📲 Věrnostní karty už nebudou potřeba. Global Payments plánuje již příští rok spustit vlastní aplikaci pro věrnostní programy. Místo věrnostních karet se zákazníci identifikují svou platební kartou a rovnou získají body nebo odměny do věrnostního programu daného obchodníka.

📲 Agentura ConsumerAffairs udělala v USA velký výzkum na služby BNPL. Vyplývý z něho například že 44 % uživatelů služby používá týdně nebo časněji a pouze 14 % uživatelů BNPL v USA nemuselo platit poplatek z prodlení. Více detailů je zde.

📲 Dřívější přístup k novým kolekcím pouze s NFT. Prada nabídne svým zákazníkům k fyzickému oblečení také NFT verzi, která jim přinese exkluzivní benefity a hlavně dřívější přístup k novým edicím. Jedná o zajímavý koncept, jak začlenit krypto produkty do fyzického světa.

📲 NatWest Group spouští carbon planner pro podnikatelské účty v Anglii. Funkce je zdarma a jejím cílem je pomoci podnikatelům plánovat budoucí výdaje na pohonné hmoty, snižovat uhlíkovou stopu a celkově “grow green”. NatWest si od toho slibuje větší angažovanost podnikatelů v environmentální oblasti a nejspíše i pomoc se zanedlouho povinným nefinančním výkaznictvím (ESG reporty).

📲 Revolut nabídne svým Business účtům cashback za platby kartou. Kdykoliv zaplatí obchodník business kartou, dostane základní cashback ve výši 1,5 %. Zajímavá je motivace k přechodu na Business Premium, obchodníci s tímto tarifem se mohou těšit cashback dokonce 1,9 %.

📲 Nové Apple Watch by mohly měřit teplotu. Apple to jako vždy zatím nepřiznal, ale zatím to vypadá, že Apple Watch dostanou senzor tělesné teploty a uživatele upozorní na zvýšenou teplotu. Z chytrých hodinek se tak postupně stává doktor na zápěstí.

📲 Přes Spotify půjde nahrávat podcasty. Spotify nyní testuje možnosti nahrávání, editace a publikace podcastů, funkce se zatím testuje na Novém Zélandu.

💲 BurgerFi a Anthony’s Coal Fired Pizza and Wings uvedli na trh společnou věrnostní kartu Visa, která zákazníkům nabízí 3% cashback za nákupy na kterékoli ze 185 poboček obou společností. Karta nabízí členům i další výhody, jako je bonus za registraci ve výši 25 $ a 1% cashback na další nákupy.

💲 Podle výsledků maloobchodního průzkumu v USA  zhruba třetina obchodů se smíšeným zbožím nyní poskytuje slevu zákazníkům, kteří platí za palivo hotově. Maloobchodníci tak chtějí snížit výdaje, mezi které patří především vysoké poplatky za transakce platebními kartami.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #7 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply