BYZKIDS Digital & Pricing Feed #9

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Apple by mohl vydávat vlastní virtuální platební karty. S iOS16 do Safari přibude funkce AutoFill, která při online nakupování vytvoří jednorázovou virtuální platební kartu. Spuštění podobné funkce oznámil před nedávnem i Google.

📲 Plum ve spolupráci s Visa přináší rozložitelnou kartu, z 57 % procent je vyrobena z mořské soli, zbytek tvoří hlavně ropa. Na trhu se tak objevují 2 směry “eko” karet, buď jsou vyrobeny z eko materiálů (např. medové plástve), a nebo se firmy soustředí na jejich co nejrychlejší rozložitelnost. Tak pozor, ať kartu nezapomenete na zahradě…

📲 Na B2C Buy Now Pay Later (BNPL) trhu už je plno. O fintechu Klarna, Affirm, Afterpay nebo Twisto se v posledních měsících mluví skoro pořád a noví hráči v B2C přibývali jak houby po dešti. Nyní se zraky obrací na B2B, na který si už brousí zuby například Tranch, Mondu nebo Hokodo.

💲 Americké donášky DoorDash a Uber Eats Food Delivery umožní kryptoplatby prostřednictvím BitPay.

BitPay umožňuje zákazníkům 3 možnosti nákupu: nákup dárkové karty na rozvoz jídla pomocí kryptopeněženky, platba BitPay Card pro utrácení kryptoměny jako hotovost a objednání jídla a platbu přímo ze své kryptopeněženky.

📲 Revolut rozšiřuje nabídku služeb pro firemní zákazníky o platební terminál. Revolut Reader je tak prvním hardwarem od Revolutu. Služba bude zatím jen v UK a Irsku a obchodníci za ni zaplatí 0,8% + £0,02 za každou transakci.

📲 Starling bank přináší spořící obálky pro firmy. Služba Bill Manager umožní firmám ukládat peníze do dedikovaných obálek jako nájemné, mzdy, měsíční licence. Příslušné platby se pak automaticky strhnou z dané obálky v den nastavené splatnosti.

📲 Věnování uspořených poplatků na charitu jako firemní benefit. Knight Frank ve spolupráci s Currentsea získal nižší poplatky (FX rates) za platby kartou v zahraničí, 0,5-1 % místo obvyklých 3-5 %. Ušetřené peníze mohou zaměstnanci věnovat na charitu, kterou si vyberou.

📲 Chip spouští zaokrouhlování transakcí a nabízí široké spektrum investičních možností. Zaplatíte 15, z účtu odejde 20 a oněch 5 korun se investuje dle výběru zákazníka, v nabídce jsou akcie, ETF, ale třeba i kryptoměny. Chip také zvažuje, že funkci podmíní aktivovanou aplikací.

📲 Quirk, bankovní aplikace pro generaci Z, je live. Onboarding začíná testem osobnosti (i finanční), na základě výsledku app připraví edukativní materiály a identifikuje oblasti, ve kterých může mladým pomoci v práci s penězi.

📲 Wirex spouští Credit, službu která umožní uživatelům vzít si půjčku ve stablecoinech. Díky vlastní technologii “crypto-enabled card” budou uživatelé moci stablecoiny zaplatit v běžných obchodech nebo online.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #8 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply