BYZKIDS Digital & Pricing Feed #7

Dobré poledne všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Revolut spouští v Irsku vlastní Buy now, Pay later. Funkci půjde snadno zapnout v aplikaci a transakci rozdělí na 3 splátky. Za každou transakci si Revolut bude účtovat 1,65% poplatek. Maximální limit bude 499,- Euro.

📲 Slovenská VÚB spouští vlastní aplikaci pro děti Junior banking. Aplikace poskytne jak zjednodušené ovládání, tak pokročilé funkce, jako například zadání úkolu rodičem spolu s odměnou, kterou dítě po splnění dostane nebo jednorázovou virtuální kartu pro on-line nákupy.

📲 Moneta spustí mobilní bankovnictví pro děti. I na českém trhu se objeví nové řešení pro dětské bankovnictví, Moneta nabídne zjednodušenou aplikaci nebo atraktivní spoření s úrokem 5 %. Aplikace bude pro děti od 8 do 15 let, s tím že čím starší dítě bude, tím více funkcionalit se mu v aplikace otevře. Vše samozřejmě s povolením od rodičů.

📲 Klarna je nově agregátorem věrnostních karet. Rok po akvizici Stocard jsme se tak dočkali přidání této funkce. Na plnou integraci, včetně konta věrnostního bodu nebo automatické identifikace účastníka programu pomoci platební karty, si ale ještě chvíli počkáme.

📲 Z Facebook Pay se stane Meta Pay. Nejedná se jen o změnu jména, ale o jeden z prvních kroků k tvorbě virtuální peněženky pro Metaverse. S rozvojem metaversů poroste důraz na ověření digitálního vlastnictví, ať už se bude jednat o virtuální umění, oblečení, hudbu nebo vstupenky na události, a právě na tuto oblast se dle zakladatele Meta chce Meta Pay zaměřit.

📲 Twitter v USA integruje Shopify. Nově bude pro obchodníky možné načíst položky z eshopu rovnou na twitterový profil a prodávat tak svým zákazníkům přímo v tomto kanále.

💲 Gigant pro digitální platby PayPal tento týden uvedl, že změní výši poplatků, které účtuje za přijímání plateb za zboží a služby prostřednictvím svého platebního systému peer-to-peer, na 2,99 % oproti 2,89 % plus 49 centů. Nový přístup by měl umožnit společnosti a jejím uživatelům lépe rozlišovat mezi osobními a obchodními platbami. „Tato aktualizace pomáhá zajistit, že nákupy zboží a služeb budou chráněny pro obě strany a zajistí konzistenci na naší platformě a zároveň odstraní nejasnosti ohledně toho, jaké platby mají nárok na ochranu kupujícího a prodávajícího,“ uvedla společnost.

💲 KBC je první finanční institucí v Evropě, která vydala vlastní digitální minci založenou na technologii blockchain – Kate Coin. Zákazníci budou moci získat mince Kate a efektivně je používat prostřednictvím své peněženky Kate Coin v KBC Mobile. Johan Thijs, generální ředitel KBC Group, k tomu říká: “V současnosti se rozvíjí zcela nová ekonomika na základě nových technologií, jako je web 3.0, kryptoměny, NFT. S Kate Coin vstupujeme do tohoto nového světa. Takto připravujeme KBC pro budoucnost.”

📲 Binance podepsalo několikaletý kontrakt s fotbalovou ikonou Cristianem Ronaldem. Cílem spolupráce je představit fotbalovým fanouškům ekosystém Web3 prostřednictvím globálních kampaní NFT.

📲Americká společnost Solana uvede v Q1 2023 na trh krypto smartphone Saga, který bude obsahovat řešení na bezpečnou a nativní úschovu Seed Vault. Solana se snaží umožnit vývojářům vytvářet aplikace a vytvářet nové případy použití, stejně jako pokročilé možnosti mobilních plateb.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #6 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply