BYZKIDS Digital & Pricing Feed #10

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Meta zavádí “platbu v chatu” na Instagramu. Zákazníci můžou přímo v chatu nakupovat a sledovat svou objednávku, prodejci potvrzovat nákupy, vytvářet žádosti o platbu a inkasovat platbu. Více info se dozvíte v našem měsíčním Digital Innovation Newsletteru, přihlásit se k odběru můžete zde.

💲 BMW zavádí měsíční předplatné na vyhřívání sedadel ve svých vozech. Auto od BMW bude obsahovat všechny potřebné komponenty, aby vyhřívání fungovalo, ale v případě neuhrazení poplatků software vyhřívání zablokuje.

📲 Chorvatský startup ​​Revuto přichází s celoživotním předplatným Netflixu a Spotify prostřednictvím Revulution NFT, nevyužité měsíce předplatného je možné darovat nebo i prodat třetí osobě.

📲 ING ve spolupráci s NXP Semiconductor vyvinuli novou platební metodu Near, kdy je platba provedena pouhým přiložením dvou mobilních telefonů k sobě. Uživateli přináší další úroveň zabezpečení dat, jelikož uživatelé si nemusí navzájem předávat žádné osobní údaje. Nová platební metoda je kompatibilní zatím pro Samsung zařízení.

📲 Nyní můžete nakupovat a prodávat kryptoměny v aplikaci Nubank. Navíc Nubank Crypto bude své uživatele vzdělávat o tom, jak kryptoměny fungují a jaká jsou s tím spojena rizika, aby zákazníci mohli o svých penězích zodpovědně rozhodovat.

📲PostFinance, bankovní divize švýcarské pošty, nejpozději do roku 2024 nabídne svým zákazníkům vlastní řešení na obchodování s kryptoměnami, do té doby bude nadále spolupracovat se Swissquote, první švýcarskou bankou, která nabízí obchodování s kryptem pro retailové zákazníky.

📲TikTok nastavuje systém hodnocení obsahu s cílem omezení škodlivého obsahu. Nově přidává filtry, pomocí kterých si uživatel může odfiltrovat pomocí hashtagů obsah, který ho nezajímá. Zároveň také pracují na funkcionalitě, která neumožní přehrát obsah dětem mladším 17let.

📲Tymit spouští kreditní kartu s možnostmi klasického BNPL. Pro konkrétní transakce se zákazníci můžou rozhodnout, zdali je nechají v režimu klasické kreditní karty, nebo je nastaví režim 3, 4, 6, a 12 splátek.

📲Kasheesh umožní rozdělit platbu mezi kreditní a debetní kartu. Platbu jednou kartou dokáže rozdělit právě mezi debetní a kreditní tak, aby příliš nerostl dluh na té kreditní, ale zároveň zbylo dost prostředků na té debetní.

📲Postavte si vlastní Samsung produkt v metaverse. Samsung spustil vlastní “virtuální hřiště”, ve kterém si můžete zahrát hry, ale také prozkoumat jeho produkty a dokonce si postavit své vlastní jako v Minecraftu – vytěžit suroviny, vyzkoumat, postavit a nakonec prodat.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #9 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply