BYZKIDS Digital & Pricing Feed #11

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

💲 Google uvolňuje podmínky v Google Play pro vývojáře v EU v očekávání, že vstoupí v platnost nový zákon o digitálních trzích. Pro začátek budou vydavatelé neherních aplikací moci zákazníkům nabízet alternativní fakturační systémy a v důsledku toho platit nižší provizi v obchodě Play.

📲 Boom e-commercu na sociálních sítích v chatovacích nástrojích. Velcí hráči jako Instagram, Twitter, Telegram a Whatsapp sází na prodej a marketing v chatu.

Více info se dozvíte v našem měsíčním Digital Innovation Newsletteru, pro přihlášení k odběru klikněte zde: https://share.hsforms.com/1Euj8TCvuQJSGfY3mjWzEXQ53lax

📲Španělský Santander se rozhodl uspořádat ceremoniál k předávání svých cen v Metaverse, konkrétně na platformě Decentraland.

💲 Netflix testuje nový ceník ve střední a jižní Americe, kde nově účtuje $2,99 měsíčně za sdílené účty (tzn. “druhá domácnost”) s cílem zabránit sdílení hesel mezi několika domácnosti.  

📲 Digitální banka N26 uzavřela partnerství s Wechselpilot. Spolupráce klientům N26 přináší možnost snížit náklady díky Wechselpilot, který zajišťuje automatickou roční změnu optimálního tarifu elektřiny, plynu nebo internetu. Nabídky, která je nyní pro mnohé relevantnější než kdy dříve, již využilo v pilotu více než 80 000 spotřebitelů.

📲 Google Pay se mění na Peněženku, resp. Wallet. Kromě rebrandingu čekají zákazníky nové funkce jako pokročilejší správa věrnostních a dárkových karet, různých vstupenek, v některých zemích i ID, svěží design a nové nastavení ochrany soukromí.

📲 Další bankou, která vstoupila do metaverse je Union bank of India, která otevřela Uni-verse, virtuální salonek, ve kterém se klienti dozví informace o bankovních produktech.

💲 Paystand, platební síť pro B2B založená na blockchainu, představila dynamický pricing přes slevovou aplikaci pro prodejce pohledávek, kdy slevy za dřívější platbu motivují kupující, aby zaplatili co nejdříve a prodejcům umožňuje dřívější přístup k hotovosti, čímž se zkracuje počet dní nevyřízených prodejů pomocí technologie chytrých smluv založených na blockchainu.

📲 Britský Tink, open banking platební platforma, nově poskytuje svým klientům jak iniciaci transakcí (PIS), tak také obrácenou variantu, tedy instantní návrat peněz na účet (instant refund). Tato operace zabere jen pár kliků na rozdíl od současných řešení, které trvají i dny.

💲 Uživatelé eBay premium budou nově moci prodávat i tzv. nevratné zboží (spodní prádlo, parfémy, ústní hygiena). Tento krok je součástí strategie eBay rozšířit sortiment a pokrýt maximum zákaznických potřeb.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #10 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply