BYZKIDS Digital & Pricing Feed #12

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 SumUp spouší Magic Pay pro restaurace. Po jídle může každý ze strávníků naskenovat QR kód, který mu zobrazí celou útratu stolu, vybere si jídla, za která chce zaplatit a rovnou zaplatí.

📲 Díky spolupráci se Shopify bude možné nakupovat zboží přímo z reklam na YouTube. Diváci tak budou moci nakoupit konkrétní produkt na několik kliků, aniž by opouštěli YouTube. Obchodníci se mohou těšit z real time aktualizace skladových zásob, takže inzerované budou pouze produkty na skladě.

📲 Gemini ve spolupráci se společností Plaid poskytne britským zákazníkům možnost nakupovat kryptoměny prostřednictvím jejich bankovních účtů. Tento krok má podpořit rostoucí výskyt kryptoměn ve finančním ekosystému a umožnit koncovým klientům, aby si vybudovali svá portfolia digitálních aktiv.

📲 Binance oznámila pilotní projekt svého nového řešení pro prodej NFT vstupenek se společností S.S. Lazio pro sezónu 2022/23. Fanoušci Lazia Řím využívající Binance si budou moci užít novou sezónu s digitálními vstupenkami, které jim umožní získat přístup k exkluzivním fanouškovským výhodám.

📲 Při sdílení polohy v Google Maps bude možné poslat notifikaci ostatním v momentě, kdy dorazí na místo a nebo se k sobě dostatečně přiblíží.

📲 TikTok plánuje rozšíření svých služeb o poslech hudby. Snaží se tak udržet uživatele, kteří objevují hudbu přes TikTok, následně ji ale poslouchají přes platformy jako Spotify nebo Apple Music.

📲 Dutchie Pay je platební metoda speciálně vytvořená pro lékárny vydávající Konopí na předpis. Oprávnění k vydání již nemusí řešit výdejní místo, autorizace probíhá v Dutchie platformě a zboží lze zakoupit i online.

📲 Klarna Oasis je první kamenná pobočka Klarny. Nachází se v Los Angeles a zaměřuje se na prodej módy v režimu BNPL. Prodejna slouží zároveň jako sběrna použitého oblečení.

📲 Virgin Money spouští BNPL produkt Slyce. Na rozdíl od fintechů, jako plně regulovaná banka může svým klientům nabídnout budování credit score i při nákupech v režimu BNPL.

💲 Amazon drasticky zvyšuje ceny za své předplatitelské služby Prime v celé Evropě, protože zápasí s dopady rostoucí inflace. Ve Spojeném království se Amazon chystá zvýšit roční cenu členství Prime ze 79 GBP na 95 GBP, což představuje 20% skok, v Německu poroste cena o 30 % a ve Francii dokonce až o 43 %.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #11 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply