BYZKIDS Digital & Pricing Feed #13

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Společnost Meta přidala integraci s kryptopeněženkou Coinbase na platformu Instagram.

📲 Starbucks příští měsíc představí své plány pro web3, které zahrnují NFT s kávovou tematikou. Přičemž Starbucks NFT nebudou sloužit pouze jako digitální sběratelské předměty, ale poskytnou svým vlastníkům přístup k exkluzivnímu obsahu a dalším výhodám.

📲 Spotify se chystá rozdělit tlačítko Shuffle & Play na dvě samostatná tlačítka pro snažší přehrání hudby. Má to však jeden háček, nové tlačítko “Play” je nabízeno pouze předplatitelům služby Spotify Premium.

📲 Krypto gigant Transak spustil první plně funkční digitální bankomat v Decentralandu. Lidé pomocí něj budou schopni nakupovat kryptoaktiva přímo v metaversu.

💲 Twitter zvyšuje cenu své předplacené služby Twitter Blue z $2,99 na $4,99 měsíčně. Tato změna se prozatím týká jen nových uživatelů. Stávající uživatelé zvýšení ceny pocítí až od října.

📲 Microsoft začíná testovat rodinný účet Xbox Game Pass Ultimate. Tento nový plán umožňuje přidat do svého účtu až čtyři další lidi, stačí aby byli ve stejné zemi. Tito uživatelé získají přístup ke všem výhodám Game Pass Ultimate, včetně knihovny stovek titulů pro konzole, PC a cloudové hraní.

📲 Snapchat zavádí rodičovskou kontrolu prostřednictvím nové funkce „Family Center“. Díky tomu budou mít rodiče lepší přehled o tom, jak jejich děti aplikaci používají.

📲 Lyft oznamuje vlastní mediální a reklamní byznys — Lyft Media. Jejich vozidla budou nyní vybavena střešním digitáním reklamním nosičem přehrávajícím videa. Inzerenti budou moci pomocí aplikace sledovat úspěšnost svých reklam a cílit na potenciální zákazníky dle času a momentální lokace vozidla.

📲 WhatsApp přidává nové možnosti ochrany osobních údajů. Jejich uživatelé si tak nově budou moci nastavit jestli se budou ostatním uživatelům zobrazovat online či zda raději dají přednost utajenému režimu, další novou vychytávkou je možnost blokování vytváření snímků obrazovky.

📲 Investiční platforma VNX nyní nově přijímá karty Visa a Mastercard jako platební možnosti. Dříve bylo možné na této platformě zakoupit tokenizované zlato pouze pomocí kryptoměn či bankovního převodu.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #12 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply