BYZKIDS Digital & Pricing Feed #14

Dobrý den všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Na fotbal s kreditkou místo vstupenky. Americký fintech Avant spouští pro své klienty novou kreditní kartu ve spolupráci s Major Soccer League (USA). Čím více ji budou klienti používat, tím více vstupenek na fotbal mohou získat.

📲 V Brazílii vzniká “Open Health” platforma. Jejím cílem je zrychlit pro občany přístup ke zdravotním službám a zvýšit konkurenci napříč zdravotními pojišťovnami.

💲 Uber spouští debetní kartu s účtem pro své řidiče. S kartou je spojen až 7% cashback na nákup pohonných hmot. Aby jej řidiči dosáhli, musí se stát a udržet v tzv. Uber Pro Driver (top hodnocený řidič).

📲 Shopify chce ve spolupráci s Attentive vytvořit text-to-buy službu, pomocí které budou moci zákazníci nakoupit produkty přímo z SMS konverzace s danou firmou.

📲 Jednoduché finanční vzdělávání v Revolutu funguje. Za necelé 2 měsíce vyzkoušelo kurz “learn & earn” v mobilní aplikaci Revolut přes 1,5 milionu klientů.

📲 Wise uzavřel smlouvu s open banking poskytovatelem Plaid. V realitě tak klienti Wise získají snadný přístup do 600 aplikací, do kterých se budou moci přihlásit přes svou identitu poskytnoutou právě Wise.

📲 Visa spouští Eco Benefits. Jedná se o platformu, přes kterou mohou uživatelé karet Visa vidět svou uhlíkovou stopu  s možností ji ihned offsetovat ze své mobilní nebo internetové banky.

📲 JPMorgan Chase buduje vlastní cestovní agenturu. Chce tak získat nový zdroj příjmů, lidé v zahraničí kvůli benefitům používají převážně kreditní karty, které chce JPMorgan díky své agentuře více prodávat.

📲 Dělat recenze na zboží na TikToku a dostat za to zaplaceno? To je cílem nové platformy Bounty. Ta se snaží propojit firmy se zájmem inzerovat s TikTokery, kteří vědí, jak tvořit obsah a chtějí si přivydělat.

💲 Cashback jako akviziční nástroj. S touto myšlenkou vzniká Previ, jehož cílem je přivádět nové zákazníky bankám přes slevy na běžných nákupech místo využití tradičních kanálů, televizní a online reklamy.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #13 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply