BYZKIDS Digital & Pricing Feed #15

Dobrý den všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

💲 Britský řetězec Iceland umožní zákazníkům nakupovat potraviny na splátky. Program Iceland Food Club nabídne bezúročné půjčky v hodnotě až 100 liber (téměř 3000 korun), a to ve formě platebních karet, kterými bude možné platit v jeho obchodech.

📲 Klarna nově v aplikaci zobrazí údaje o doručování. Funkce je zatím pouze pro klienty z UK a bude v ní možné sledovat pozici zásilek a předpokládaný termín doručení. A to i pokud si zákazník neobjednal zboží přes Klarnu.

💲 Uber ruší svůj program odměn a nahradí ho pravidelným subscription. Klienti se za měsíční poplatek mohou těšit ze slevy z vybraných jízd a zdarma dopravy jídla nebo nákupu přes Uber eats.

📲 Letenky přímo v bankovnictví. Wizz Air plánuje partnerství s Trustly. Tento open banking provider by měl umožnit nákup letenek přímo v bankovnictví svých partnerských bank.

📲 PayPal přidal do své aplikace nákup kryptoměn, konkrétně Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin. Jejich nákup a prodej je bezplatný, PayPal si ale vezme poplatek za převod kryptoměn mimo PayPal.

📲 Nejlevnější Netflix přece jen bez reklam. Od příštího měsíce by mohl Netflix u dětských pořadů nezobrazovat reklamy i pro nejnižší členství, u ostatních kategorií ale zůstanou.

📲 Staňte se drakem. Snap spouští funkce rozšířené reality, které umožní klientům udělat si selfie jako drak, nebo pozorovat, jak draci prolétávají v okolních ulicích. To vše v rámci očekávaného příchodu série House of Dragon.

📲 Usmát se a je zaplaceno. Díky SmilePay stačí klientům u pokladny, aby se podívali do kamery a usmáli, a z jejich karty se rovnou strhne příslušná částka.

📲 Revolut nově umožní darování peněz lidem bez domova. Funkce bude dostupná v mobilní aplikaci a doručení peněz potřebným zajistí platformou Beam.

📲 Visa zahájila s Qerkom kampaň, v rámci které během srpna a září můžou zákazníci za platby kartou Visa prostřednictvím aplikace Qerko vyhrát atraktivní ceny.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #14 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply