BYZKIDS Digital & Pricing Feed #17

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Společnost Tink, spustila Expense Check, produkt navržený tak, aby věřitelům zjednodušil proces ověřování bonity zákazníků. Služba využívá Open Banking a umožňuje bankám a věřitelům ověřit bonitu zákazníků během několika minut po podání žádosti.

📲 Bendigo a Adelaide Bank (Up) spustily funkci Locked Savers. Díky které si uživatelé budou moci sami zamknout účty na určitou dobu, aby nepodlehli nutkání si kupovat věci, které nepotřebují.

📲 Revolut spustil vlastní stipendijní program. Pro nadějné studentky má připraveno 5 000 liber a možnost nastoupit po dokončení školy přímo do Revolutu. Cílem kampaně je podpořit diverzitu a inkluzi.

📲 Společnost Airbnb oznámila, že použije novou technologii, aby odradila zákazníky v USA a Kanadě od používání půjčených nemovitostí k pořádání večírků. Technologie má problémovým hostům zcela zabránit rezervování nemovitostí, večírek tedy ukončí ještě než vůbec začne.

📲 Indická společnost Paytm uzavřela partnerství se službou Shopify, aby umožnila obchodníkům vybírat platby prostřednictvím platební brány Paytm. Brána bude součástí platformy Shopify Payments, která bude spuštěna v červnu 2023.

📲 Poskytovatel penzijního pojištění PensionBee uzavřel partnerství s aplikací pro úsporu peněz Snoop, aby uživatelům pomohl převzít kontrolu nad jejich financemi. Díky tomu uživatelé uvidí v jaké finanční situaci jsou nyní, a jak na tom nejspíše budou v důchodu.

📲 Poskytovatel platebních služeb Worldline navázal partnerství s maloobchodním prodejcem JD Sports Group, aby zákazníkům umožnil přispívat pomocí dárcovské aplikace Pennies. Pennies je fintech charita, která nabízí možnost digitální charitativní schránky, kterou lze integrovat přímo do místa prodeje.

📲 Fintech SumUp spustil SumUp Pay, první digitální peněženku s integrovaným věrnostním systémem, který umožňuje uživatelům sbírat odměny za každou libru utracenou na jejich virtuální kartě SumUp Pay. Cílem je podporovat lokální obchodníky u kterých lze za nákupy získávat bonusové věrnostní body.

📲 DBS spouští LiveBetter, platformu přes kterou se mohou klienti vzdělávat o udržitelnosti, nacházet rady k úpravě jejich životního stylu nebo si vybírat ze široké nabídky společensky odpovědných fondů.

📲 Wix (platforma pro tvorbu webu) díky spolupráci s Vyne (open banking platforma) nabízí klientům možnost nevyplňovat číslo karty při platbě online přes telefon, místo toho se jim automaticky otevře aplikace jejich banky.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #16 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply