BYZKIDS Digital & Pricing Feed #23

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Česká bankovní asociace připravila kyberhru, která vás naučí jak rozpoznat podvodné e-maily a SMS, a jak při jejich obdržení správně postupovat. Hra je primárně určena pro žáky druhého stupně základních škol a pro středoškoláky, ale zkusit si jí může každý na portálu www.kyberhra.cz.

📲 Společnost Swapfiets se spojila s Holandskou bankou ABN AMRO, aby spustily e- ID, funkcionalitu, která kombinuje platby a ověřování identity.

💲 Netflix zavádí nový předplacený plán, “Basic with Ads”. Zákaznící místo $9,99 zaplatí pouze $6,99, budou se však muset spokojit s reklamami, přesněji s 4 až 5 minutami reklam za hodinu.

📲 Japonský řetězec obchodů FamilyMart spustil službu FamiPay Loan. Zákazníci si nově v jeho aplikaci budou moci vzít půjčku, jejich bonitu přitom bude řetězec vypočítávat přímo z historie předchozích plateb.

📲 Společnost Mastercard pokročila v boji proti znuežívání bezkontaktních karet a vyvinula technologii, díky které karty dokáží čelit útokům z běžných i kvantových počítačů.

📲 Microsoft do svého prohlížeče Miscrosoft Edge přidává detekci překlepů které by mohli uživatelé dovést na phishingové webové stránky. Pokud uživatel napíše jméno známé stránky s překlepem, prohlížeč se jej nejdříve zeptá zda se nepřepsal.

💲 V Kalifornii je nyní možné používat digitální SPZ. Digitální SPZ jsou nabízeny jako služba a řidiče vyjdou na $19,95 až $24,95 za měsíc.

📲 Indonéská firma, GajiGesa, která zaměstnancům umožňuje přístup k části jejich mzdy ještě před výplatou, oznámila spuštění svých služeb na platformě WhatsApp.

📲 Společnost hi jako první na světě umožnila na debetní karty natiskout obrázky NFT avatarů.

📲 Elon Musk ve tweetu oznámil plány ohledně vytvoření X, super aplikace na všechno.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #22 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply