BYZKIDS Digital & Pricing Feed #25

Dobré ráno všem!

Svět technologií, fintech, insurtech, payments, telco a pricing se mění každý den. V Byzkids si to uvědomujeme a rozhodli jsme se přinášet ty nejzajímavější události z těchto oblastí průběžně každý týden. Na našem blogu a sociálních sítích tak každý týden naleznete BYZKIDS Digital & Pricing Feed, přehled TOP 10 zajímavostí za uplynulý týden. Kdyby Vás něco zaujalo více, u všeho naleznete odkaz se zdrojem a více informacemi.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

TOP 10 zajímavostí z minulého týdne:

📲 Australský fintech Zip spouští vlastní platební kartu, Zip Card. Díky tomu bude moci své BNPL řešení “pay-in-4” přenést do offline světa a tím jej nabídnout co největšímu spektru uživatelů.

📲 Walmart se připravuje na Black Friday, pro zákazníky nakupující online připravil tlačítko “buy now”, pomocí kterého přeskočí celý checkout proces. Další novinkou je možnost zarezervovat si položku na několik minut a nerušeně pokračovat v dalším nakupování, i při vysoké poptávce.

💲 Twitter plánuje rozšířit předplatné. Nově by v rámci předplatného měli uživatelé dostat modrý odznak, který poukazuje na to, že je jejich účet ověřen. Bude se však jednat o jedinou možnost ověření účtu, cena předplatného se navíc zvýší z $4,99 na $20.

📲 Revolut přidal možnost “spend from crypto”. Klienti nyní mohou přes Revolut kartu platit cokoliv pomocí kryptoměn, jako bonus z každé krypto platby dostanou 1% cashback.

📲 Amazon zákazníkům nově umožňuje platit prostřednictvím digitální peněženky Venmo.

📲 Kryptoměnová burza Gemini, která svým uživatelům nabízí možnost investovat do více než 100 kryptoměn je nově dostupná i v Česku.

📲 Commonwealth bank of Australia spustila aplikaci, která charitám umožní přijímat dary ve formě digitálních bezkontaktních plateb.

📲 Apple plánuje v roce 2024 spustit vlastní zdravotní pojištění. Společnosti k tomu pomohou data, která sbírají hodinky Apple Watch.

📲 Bank of Ireland začala vydávat kreditní a debetní karty z bio rozkládatelných surovin. Tyto karty jsou z 84% tvořeny kukuřicí.

📲 Amazon nově zdarma ke své službě Amazon Prime nabízí celý vlastní katalog hudby obsahující sto miliónů skladeb.

Zmeškali jste předchozí vydání? BYZKIDS Digital & Pricing Feed #24 naleznete zde.

Děkujeme za to, že jste dočetli až sem.

Pokud se Vám BYZKIDS Digital & Pricing Feed líbí, dejte nám 👍 a přihlaste se k odběru.

To už je za nás všechno, tak přeji hezký den a zase za týden.

Jestli chcete být stále v obraze, sledujte náš LinkedIn, nebo se přihlaste k odběru a každý týden Vám přijdou informace přímo do mailu.

Leave a Reply