TOP APP 2020 – 14. Co je největší chybou při nabízení produktů v aplikaci?

Nejdou sjednat.

Pojďme se na to podívat pohledem klienta.

Právě si zakoupil dovolenou a aplikace ho upozorní, že by si měl sjednat také cestovní pojištění. Toto je učebnicový příklad personalizované nabídky. Bankovní aplikace mu velice rychle vyřešila dva problémy. Tím prvním je rychlé sjednání cestovního pojištění, bez potřeby opouštět aplikaci a vyplňovat zdlouhavé formuláře. Druhým je už samotné připomenutí cestovního pojištění.

Po prokliku na tuto nabídku si klient velice rychle nastaví své pojištění a ještě rychleji sjedná. Vše je vyřešeno, na dovolené může být v klidu a navíc pro něj vzrostla přidaná hodnota aplikace.

Nyní se podívejme na druhou situaci. Aplikace opět upozorní na sjednání cestovního pojištění. Tentokrát ale klient po prokliku musí vyplnit zdlouhavý formulář osobních údajů (které banka již dávno ví). Po pár minutách vyplňování je přesměrován do webového formuláře, ve kterém pro změnu místo osobních údajů vyplní ty platební.

Asi všichni cítíme, že první příklad je pro klienta daleko příjemnější, než ten druhý, a výrazně zvyšuje hodnotu aplikace pro klienta. Samozřejmě, druhý příklad je trochu extrémní, v realitě se bohužel objevuje často. Do profitability aplikace nespadá jen pojištění, ale i sjednávání úvěrů nebo ovládání investičních účtů. Toto jsou nejvýznamnější oblasti, ve kterých se dnes objevuje druhý příběh našeho klienta.

Z hlediska nabízení produktů v aplikaci tak platí jednoduché pravidlo. Pokud něco klientovi chcete nabídnout, musí být schopen si to sjednat jednoduše v aplikaci. Pokud toto Vaše současné technologie nedovolují, je lepší to v aplikaci vůbec nenabízet.

Sledujte nás na LinkedInu, kam přidáváme různé novinky týkající se bankovnictví, telco, retail atd.

Leave a Reply